Pogoda na tydzień [6-12 lipca]. Synoptycy zapowiadają wysokie temperatury i burze

Prognoza pogody na początek lipca pokazuje, że możemy spodziewać się dużej zmienność w warunkach atmosferycznych. Synoptycy przewidują ciepłe i słoneczne dni, przeplatane okazjonalnym deszczem i burzami.

Prognoza pogody na początek tygodnia. Wysoka temperatura, a później załamanie pogody

IMGW przewiduje, że nowy tydzień rozpocznie się od wysokich temperatur, sięgających nawet 26 stopniu Celsjusza. Nad Polską pojawią się zachmurzenia oraz opady deszczu. Niższych temperatur możemy spodziewać się na północnym-zachodzie, gdzie temperatura spadnie do 18 stopni.

We wtorek (7 lipca) nastąpi załamanie pogody. W województwie mazowieckim można spodziewać się burz. Nad pozostałą częścią kraju, za wyjątkiem południowego-zachodu, przejdą intensywne opady.

Pogoda na środę i czwartek. Powrót słonecznej aury

To jednak chwilowa zmiana. W środę niemal nad całą Polską zapanuje słoneczna aura. Najwyższa temperatura (23-24 stopnie Celsjusza) pojawi się w Zielonej Górze oraz Wrocławiu. Na Suwalszczyźnie można się spodziewać niewielkich opadów deszczu.

W czwartek utrzyma się wysoka temperatura. Najcieplej będzie w województwach: śląskim, opolskim i dolnośląskim. Najchłodniej będzie na pomorzu. W Gdańsku temperatura osiągnie wartość 19 stopniu Celsjusza. W całym kraju panować będzie niewielkie zachmurzenie.

Pogoda na weekend. Ciepły piątek i sobota. Burze na południu Polski

Dobra aura utrzyma się również na początku weekendu. Najcieplej będzie w Poznaniu i Krakowie, gdzie temperatura osiągnie wysokość 25 stopni, a w pozostałej części kraju będzie się wahać w granicach 22-24 stopniu Celsjusza. Korzystne warunki pogodowe będą panować przez cały piątek oraz sobotę

W niedzielę nad południem Polski pojawią się burze. Żywioł przejdzie przez województwo podkarpackie, małopolskie, lubelskie i świętokrzyskie. Na Śląsku prognozowane są opady deszczu oraz silne zachmurzenia. Dobra aura utrzyma się w centralnej i zachodniej Polsce. Najwyższa temperatura (23 stopnie) będzie w Warszawie.

Należy pamiętać, że każda długoterminowa prognoza pogody obarczona jest marginesem błędu. Nie wszystkie przewidywania synoptyków muszą się spełnić.

Zobacz wideo Dlaczego intensywne opady powodują podtopienia w stolicy?
Więcej o: