Częstochowa. Napadli na bank z ciupagą i pistoletem-zabawką. Pracownik przegonił ich krzesłem

Policjanci z Częstochowy zatrzymali trzech mężczyzn, którzy brali udział w nietypowym napadzie na bank. Przestępcy postanowili dokonać rabunku z ciupagą i pistoletem-zabawką w rękach Skuteczniejszą bronią okazało się jednak krzesło, którego użył pracownik banku, aby odeprzeć atak napastników.

Do zdarzenia doszło w piątek 26 czerwca około godziny 14:00 w jednym z banków przy Alei Wyzwolenia w Częstochowie. Dwaj zamaskowani mężczyźni weszli do placówki uzbrojeni w ciupagę i pistolet-zabawkę, po czym zażądali od pracowników wydania gotówki. Jeden z pracowników odparł atak rabusiów, używając w tym celu obrotowego krzesła.

Częstochowa. Złodzieje usłyszeli zarzuty. Grozi im nawet 12 lat więzienia

Mężczyźni, którzy chcieli obrabować bank, uciekli i wskoczyli do samochodu, w którym siedział ich wspólnik. We trzech chcieli odjechać z miejsca zdarzenia, ale pojawiła się tam policja. Przestępcy zostali zatrzymani. Okazało się, że to mieszkańcy Częstochowy w wieku 32, 34 i 43 lat.

Policjanci zebrali dowody z miejsca zdarzenia i wraz z prokuraturą złożyli wniosek o tymczasowe aresztowanie napastników na okres trzech miesięcy. Sąd wyraził na to zgodę. Aresztowani usłyszeli zarzut usiłowania rozboju. Za to przestępstwo grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności. Z relacji Polsat News wynika, że to nie pierwszy napad na bank, jaki przeprowadził częstochowski "gang Olsena". Dwóch spośród trzech zatrzymanych mężczyzn ma na swoim koncie już dwa podobne rozboje. 

Zobacz wideo Napad na stację benzynową w Nowym Miasteczku. 19-latek pobił pracownika, a z kasy zabrał kilkanaście monet
Więcej o: