Śląsk. Utknęła na przejeździe kolejowym. Przed zderzeniem uratował ją policjant

Śląsk. Niewiele brakowało, aby na przejeździe kolejowym doszło do tragedii. Mieszkanka Tychów wjechała na tory kolejowe w momencie opadania szlabanów i utknęła na środku przejazdu kolejowego. Przed zderzeniem z nadjeżdżającym pociągiem uratował ją policjant, który wyłamał szlaban.

Do zdarzenia doszło w powiecie pszczyńskim. Kobieta, której policjant uratował życie, może mówić o sporym szczęściu. Gdyby nie szybka reakcja mężczyzny, mogłaby zderzyć się z pociągiem. Za swoje działania otrzymała mandat w wysokości 300 zł

Śląsk. Wjechała na przejazd kolejowy. Przed zderzeniem z pociągiem uratował ją policjant

Kobieta kierująca samochodem wjechała na tory kolejowe, kiedy zamykały się szlabany. Po chwili zorientowała się, że nie zdąży przejechać przez przejazd i utknęła pomiędzy zamkniętymi szlabanami. Próbowała ustawić się z boku przejazdu, aby uniknąć zderzenia z nadjeżdżającym pociągiem.

Na szczęście, na miejscu był policjant z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Mężczyzna, który był po służbie, podszedł do przejazdu i wyłamał szlaban kolejowy. Dzięki temu, kobieta mogła wycofać się za linię torów i uniknąć zderzenia z pociągiem.

Na miejsce zdarzenia przyjechał patrol drogówki. Kobieta została ukarana za naruszenie zakazu wjazdu na przejazd kolejowy w momencie opuszczania zapory. Otrzymała mandat w wysokości 300 zł i 4 punkty karne.

Zobacz wideo Śląsk. Wjechała na przejazd kolejowy. Przed zderzeniem z pociągiem uratował ją policjant
Więcej o: