Ostróda. Pożar dwóch łodzi na Jeziorze Drwęckim. Cztery osoby są ranne

W wyniku pożaru dwóch łodzi na Jeziorze Drwęckim w Ostródzie rannych zostało troje dzieci i jedna osoba dorosła. Przyczyną zdarzenia był prawdopodobnie wybuch silnika jednej z maszyn.

Do zdarzenia doszło w pobliżu bulwaru Jeziora Drwęckiego około godziny 16 w czwartek 2 lipca. Kiedy na miejsce zdarzenia dotarli strażacy, okazało się, że płoną dwie łodzie - jedna motorowa, a druga żeglarska - na których znajdowali się uczestnicy obozu żeglarskiego, w tym dzieci w wieku 11-12 lat.

Zobacz wideo Piłeś? Nie wchodź do wody. To najgłupszy pomysł

Pożar łodzi na Jeziorze Drwęckim. Ranni mają złamania, otarcia i poparzenia

Wszystkie osoby znajdujące się na płonących łodziach udało się ewakuować. Troje dzieci i jedna osoba dorosła zostały przetransportowane do szpitala. Stwierdzono u nich takie obrażenia jak złamania, otarcia i poparzenia.

- Pozostałe osoby nie wymagały hospitalizacji, obecnie przebywają w marinie klubu żeglarskiego i czekają na transport do miejscowości Piławka, gdzie znajduje się baza obozu - powiedział w rozmowie z TVN24 kpt. Grzegorz Różański, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostródzie.

Ze wstępnych ustaleń służb wynika, że przyczyną pożaru był wybuch silnika jednej z łodzi. Szczegóły zdarzenia ustali grupa dochodzeniowo-śledcza policji.

Więcej o: