Bogusławice. Wypadek cysterny z autokarem. Policjanci ustalili prawdopodobną przyczynę

Policjanci ustalili prawdopodobną przyczynę wypadku, do jakiego doszło w czwartek na drodze krajowej nr 1 w miejscowości Bogusławice w woj. śląskim. Według śledczych było nią pęknięcie opony cysterny.

Do zdarzenia doszło przed godziną 15 w Bogusławicach koło Częstochowy. Po zderzeniu dwóch pojazdów ciężarowych i autokaru jeden z tirów stanął w płomieniach, zaś dwa pozostałe pojazdy uległy poważnym uszkodzeniom.

Bogusławice. Cysterna uderzyła w autokar. Ten zderzył się z ciężarówką

Śląska Policja przekazała, że najbardziej prawdopodobną przyczyną wypadku było uszkodzenie opony w cysternie przewożącej materiały sypkie. W wyniku tego kierowca stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w poprzedzający go autokar, który z kolei uderzył w przyczepę tira, który przewoził materiały łatwopalne.

Przez kilka godzin służby walczyły z ugaszeniem pożaru. Po zakończeniu czynności policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia i wykonali oględziny w celu ustalenia przyczyn wypadku.

Brak ofiar, dziesiątki poszkodowanych

Pomimo poważnie wyglądającego zderzenia w wypadku nikt nie zginął. Lotnicze Pogotowie Ratunkowe przetransportowały trzy osoby do szpitali w Łodzi, Krakowie i Opolu, zaś kolejne karetki zabrały rannych do placówek w Częstochowie i Radomsku.

Straż pożarna przekazała, że w autokarze, który wziął udział w wypadku, jechało 26 cudzoziemców. Ranny został również kierowca autokaru, którego ratownicy musieli wydobyć z pojazdu przy użyciu ciężkiego sprzętu. Łączna liczba poszkodowanych wyniosła 32, z czego sześć osób było w stanie ciężkim.

Zobacz wideo Kolizja i jazda pod prąd w Olsztynie
Więcej o: