IMGW ostrzega przed burzami z gradem. Mogą wystąpić na terenie jedenastu województw

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia w związku z burzami z gradem, które w czwartek po południu i wieczorem mają pojawić się na terenie jedenastu województw. Szczególnie intensywne burze mogą wystąpić w niektórych powiatach na Mazowszu, Lubelszczyźnie i w woj. małopolskim.

Ostrzeżenia pierwszego stopnia w związku z burzami z gradem obowiązują na terenie woj. dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego, dwóch południowych powiatów woj. wielkopolskiego, większości powiatów woj. łódzkiego, a także w woj. małopolskim, podkarpackim, lubelskim, świętokrzyskim i niemal całym Podlasiu.

Ostrzeżenia drugiego stopnia wprowadzono w środkowej i południowej części woj. mazowieckiego, północno-zachodnich powiatach Lubelszczyzny oraz trzech zachodnich powiatach Małopolski. Ostrzeżenia te w zależności od województwa obowiązują maksymalnie do godz. 22-23.

"Sumy opadu, w przypadku kulminacji, mogą sięgać 60 mm, a porywy wiatru 90 km/h" - zapowiadał w czwartek po południu Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Zobacz wideo

Pogoda. IMGW ostrzega przed burzami

"W nocy przelotny deszcz i burze, głównie na południu oraz wschodzie kraju. W czasie burz silniejszy deszcz oraz wiatr. Po północy liczne rozpogodzenia, głównie na zachodzie i północy, ale miejscami mglisto. Temperatura na północy około 13°C, na południu i w centrum do 18°C" - informuje na Twitterze IMGW.

Więcej o: