Wypadek na DK1 pod Częstochową. Ogromny korek, służby proszą o tworzenie korytarza życia [UTRUDNIENIA]

Wypadek w Bogusławicach (woj. śląskie) spowodował bardzo duże utrudnienia w ruchu. Na miejscu utworzył się ogromny korek - DK1 ma być nieprzejezdna przez przynajmniej kilka godzin. Służby kierują na objazdy, jest też prośba do kierowców o nieutrudnianie przejazdu karetkom.

Do wypadku w Bogusławicach pod Częstochową doszło przed godziną 15. Kilkadziesiąt osób zostało rannych, na miejsce wysłano cztery śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratowniczego. Akcja ratunkowa wciąż trwa.

Czytaj więcej: Zderzenie autokaru i dwóch ciężarówek na DK1. Kilkadziesiąt osób rannych, trwa akcja ratunkowa

DK1 - utrudnienia. Duży korek i objazdy po wypadku w Bogusławicach

Zdarzenie miało miejsce na pasie DK1 w stronę Warszawy. Droga jest zablokowana w obu kierunkach do odwołania. Wypadek spowodował bardzo duże utrudnienia w ruchu - utworzył się gigantyczny korek. Policja kieruje objazdami na DK91 przez Radomsko. 

"Do zdarzenia doszło na 456 kilometrze przebudowywanej DK1, w połowie drogi między granicą województwa śląskiego i Częstochową. Nie wiadomo jak długo potrwa usuwanie skutków zdarzenia" - podaje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

DK1 jest jedną z najczęściej uczęszczanych tras, łączących Śląsk z pozostałymi województwami - najprawdopodobniej nie zostanie otwarta do godzin wieczornych. Korki tworzą się także na drogach dojazdowych. Służby proszą kierowców o nieutrudnianie przejazdu karetkom, a w razie potrzeby - o tworzenie tzw. korytarza życia.

- Proszę o tworzenie korytarza życia i o umożliwienie karetkom przejazdu. Najszybciej dociera do rannych pomoc lotnicza, bo jest bardzo duży korek na tej drodze - powiedział na konferencji prasowej minister Waldemar Kraska.

Zobacz wideo Tak powinien wyglądać korytarz życia. Policja chwali kierowców na S8
Więcej o: