Oleśnica. Potrącona 8-latka przez tydzień walczyła o życie. Lekarzom nie udało się jej uratować

W ubiegły czwartek w Oleśnicy na Dolnym Śląsku samochód osobowy potrącił 8-latkę. Niestety po tygodniowej walce i wysiłkach lekarzy, dziewczynka zmarła.

Jak informuje "Gazeta Wrocławska", do zdarzenia doszło w czwartek 25 czerwca w godzinach wieczornych na ulicy Zamkowej w Oleśnicy  w województwie dolnośląskim. 8-letnia dziewczynka wbiegła pod przejeżdżający samochód. Przybyli na miejsce ratownicy ze specjalistycznej karetki rozpoczęli akcję ratunkową. Niedługo później pojawił się również śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Oleśnica: 8-latka wbiegła pod przejeżdżający samochód. Matka dziewczynki z zarzutami

Stan dziewczynki od samego początku określano jako ciężki. O jej życie przed kilka dni walczyli lekarze z jednego z wrocławskich szpitali. Niestety nie udało się jej uratować.

Ustalono, że rodzice 8-latki w momencie wypadku byli nietrzeźwi. Póki co jedynie matka usłyszała zarzut z art. 160 kodeksu karnego - narażenie na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, bowiem to właśnie pod jej opieką znajdowała się wówczas dziewczynka.

Policja prowadzi dalsze postępowanie w sprawie tego wypadku. Mieszkańcy ulicy Zamkowej w Oleśnicy oddali hołd dziewczynce, ustawiając na chodniku znicze.

Zobacz wideo Zaginęła 80-letnia Leokadia Kupiec z Sosnowca. Policja udostępnia nagranie
Więcej o: