Były ksiądz i jego żona znęcali się nad adoptowanymi dziećmi. Sąd w Ostrowie Wielkopolskim wydał wyrok

Sąd Rejonowy w Ostrowie Wielkopolskim skazal byłego księdza i jego żonę na pięć lat więzienia. Małżeństwo przez cztery lata znęcało się nad czworgiem adopotowanych dzieci.

Jak podaje portal wlkp24.info, do znęcania się nad dziećmi dochodziło w latach 2009-2013. Według lokalnego portalu skazany mężczyzna jest byłym księdzem, a jego żona planowała wstąpić do zakonu. Przez cztery lata małżeństwo miało bić i wiązać dzieci, dla których byli rodziną zastępczą. Rodzice znęcali się psychicznie i fizycznie, mieli kazać im klęczeć w kącie przez wiele godzin i straszyć wywiezieniem do lasu.  

Ostrów Wielkopolski. Były ksiądz i jego żony skazani za znęcanie się nad dziećmi

Sprawą zajęła się prokuratura, gdy 2013 r. jedno z dzieci opowiedziało o warunkach, jakie panują w domu, szkolnym pedagogom. Pierwszy wyrok w tej sprawie zapadł już w 2015 r., ale ze względów formalny Sąd Okręgowy w Kaliszu nakazał ponownie rozpatrzeć sprawę.

Zobacz wideo Co robić, gdy jesteś świadkiem przemocy wobec dzieci?

- Zapadł drugi wyrok w tej sprawie. Oskarżeni tym razem także zostali skazani na pięć lat bezwzględnego więzienia oraz 15 lat zakazu pełnienia jakichkolwiek funkcji związanych z edukacją lub opieką nad osobami małoletnimi. Oskarżeni zostali zwolnieni z kosztów sądowych i zostały one nałożone na osobę reprezentującą ofiary - poinformowała wlkp24.info Edyta Janiszewska, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Kaliszu. 

Wyrok nie jest prawomocny.

Więcej o: