Pogoda na wakacje 2020. Czy czekają nas kolejne burze? Długoterminowa pogoda na lipiec

Długoterminowa pogoda na lipiec 2020. W ostatnim czasie przez Polskę przeszła seria skrajnych zjawisk pogodowych. Gwałtowane burze i ulewne deszcze stały się symbolem początku lata. Jak dalej będzie wyglądała pogoda na wakacje 2020? Przedstawiamy pogodę długoterminową na lipiec.

Lipiec to początek sezonu wakacyjnego. Wiele osób decyduje się na spędzenie urlopu w tym miesiącu dlatego warto sprawdzić, jakie są wstępne, długoterminowe prognozy. Jaka będzie pogoda w lipcu? Synoptycy zapowiadają, że przed nami miesiąc pełen wysokich temperatur, które nie przerodzą się w upały znane z ostatnich lat.

Pogoda na wakacje 2020. Pierwszy tydzień (1-7 lipca)

Temperatura w pierwszym tygodniu lipca będzie utrzymywać się na wysokim poziomie. Swoją najwyższą wartość (28 stopni Celsjusza) osiągnie w niedzielę 5 lipca. Pierwszy tydzień lipca upłynie również pod znakiem intensywnych opadów deszczu, które największą siłę przybiorą w piątek 3 lipca.

Pogoda na wakacje 2020. Drugi tydzień (8-14 lipca)

Po pierwszym, deszczowym tygodniu możemy spodziewać się rozpogodzenia. Temperatura będzie utrzymywać się w granicach 20-24 stopni Celsjusza, a poziom zachmurzenia w całej Polsce zdecydowanie spadnie. Planujący swój wypoczynek powinni jednak uważać na czwartek 9 lipca, kiedy pogoda chwilowo się załamie.

Pogoda na wakacje 2020. Trzeci tydzień (15-21 lipca)

W trzecim tygodniu lipca należy spodziewać się niekorzystnej aury, zwłaszcza w weekend od 17 do 19 lipca. Powrócą niewielkie opady deszczu i zachmurzenia, jednak temperatura będzie się dalej utrzymywać na wysokim poziomie. Najcieplej (25 stopni Celsjusza) będzie w piątek 17 lipca.

Pogoda na wakacje 2020. Czwarty tydzień (22-31 lipca)

Ostatnie dni lipca będą wciąż ciepłe i słoneczne. Miejscowo pojawią się większe zachmurzenia oraz opady deszczu (szczególnie 28 i 29 lipca). Prognozy pogody wskazują, że w pierwszy miesiąc wakacji pogoda nie będzie ulegała znacznym zmianom. Ciepła i słoneczna aura utrzyma się przez niemal cały miesiąc. Zmiana przyjdzie wraz z nastaniem sierpnia, na który prognozowane są stałe opady deszczu.

Należy pamiętać, że każda prognoza długoterminowa obarczona jest marginesem błędu. Nie wszystkie przewidywania co do temperatury i panującej aury mogą się spełnić.

Zobacz wideo Dlaczego intensywne opady powodują podtopienia w stolicy?
Więcej o: