Pogoda na dziś - poniedziałek 6 lipca. Dużo więcej słońca, burze głównie na południu kraju

Pogoda na dziś - poniedziałek 6 lipca. Synoptycy prognozują całkiem ładny dzień. Rano w większości kraju będzie słonecznie i ciepło: od 20 stopni na Pomorzu do nawet 28 stopni na południu kraju.
Zobacz wideo Dlaczego samoloty się spóźniają? To nie zawsze wina pogody

W poniedziałek głównie w północnej i wschodniej Polsce zapowiadane są bardziej intensywne opady deszczu. Po południu w czterech województwach mogą pojawić się również burze

Temperatura. Nawet 28 stopni w południowej Polsce

Najniższa temperatura zapowiadana jest dziś dla województwa pomorskiego i warmińsko-mazurskiego, gdzie będzie maksymalnie 20 stopni. Jeden stopień więcej prognozowany jest w Szczecinie. 22 stopnie pokażą termometry w Poznaniu, Wrocławiu i Łodzi. W województwach opolskim, lubuskim, kujawsko-pomorskim i podlaskim będą z kolei 23 stopnie. W Warszawie i Katowicach będzie kolejno 24 i 25 stopni. W województwie lubelskim i świętokrzyskim temperatura będzie wahać się od 26 do 28 stopni. Najcieplejszy dzień czeka mieszkańców południowej Polski. W Krakowie i Rzeszowie będzie około 28 stopni.

Pogoda na dziś - poniedziałek 6 lipca.Pogoda na dziś - poniedziałek 6 lipca. gazeta.pl

Opady. Dziś większe szanse na rozpogodzenia

Zachmurzenie umiarkowane początkowo zapowiadane jest na północy i w centrum kraju. Później od północy przez centrum, południe i wschód pojawiać się będą niewielkie chmury. Przez większą część dnia przewidywane są jednak bardzo duże rozpogodzenia. Bardziej intensywne opady deszczu mogą pojawić się w województwach zachodniopomorskim, pomorskim, kujawsko-pomorskim, wielkopolskim, warmińsko-mazurskim, podlaskim i północnej części Mazowsza. Burze prognozowane są z kolei w województwach podlaskim, podkarpackim, małopolskim i śląskim. Najbardziej we znaki dawać się będą umiarkowane i silne porywy wiatru. Na wybrzeżu może wiać w porywach do nawet 85 kilometrów na godzinę.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o: