Dolny Śląsk. Kiedy zbierał truskawki, poraził go piorun. Życie uratowali mu policjanci

Policjanci uratowali mężczyznę, którego poraził piorun, kiedy ten zbierał truskawki na polu. 49-latek nie dawał oznak życia, a na klatce piersiowej i nogach miał widoczne ślady poparzeń.

W niedzielę około godz. 17:20 funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy zostali zawiadomieni o niebezpiecznej sytuacji, do której doszło w pobliżu miejscowości Strzeszów (woj. dolnośląskie). 49-letni mężczyzna podczas zbierania truskawek na polu został trafiony przez piorun. W wyniku porażenia stracił przytomność i nie dawał oznak życia.

Mężczyzna rażony piorunem został uratowany

Policjanci ruszyli na miejsce wypadku, jednak dotarcie do mężczyzny, jak poinformował sierż. szt. Przemysław Ratajczyk, było utrudnione ze względu na charakterystykę terenu i niesprzyjające warunki atmosferyczne. Ostatnie pół kilometra funkcjonariusze biegli, ponieważ radiowóz nie mógł przejechać przez grząski grunt. Kiedy dotarli na miejsce, rozpoczęli akcję ratunkową. Na klatce piersiowej oraz nogach mężczyzny widoczne były ślady poparzeń. Mężczyźnie udało się przywrócić oddech oraz krążenie. Został zabrany do szpitala.

Zobacz wideo Czy wiesz, jak się zachować podczas burzy?
Więcej o: