Tomasz Grzelewski nie żyje. Rzecznik PKW jeszcze wczoraj prowadził konferencję na temat wyborów

Nie żyje rzecznik Państwowej Komisji Wyborczej Tomasz Grzelewski. Śmierć mężczyzny potwierdziła w środę rano szefowa Krajowego Biura Wyborczego Magdalena Pietrzak.

Tomasz Grzelewski przez wiele lat był dziennikarzem. Ponad 10 lat pracował w Superstacji, gdzie współprowadził program "Salon Polityczny" i był reporterem sejmowym. Współpracował m.in. z telewizjami Polsat i TVN. 

Tomasz Grzelewski nie żyje - przez wiele lat był dziennikarzem, ostatnio też rzecznikiem PKW

Tomasz Grzelewski na początku 2020 roku został rzecznikiem Państwowej Komisji Wyborczej. Jeszcze we wtorek 30 czerwca prowadził konferencję prasową PKW, podczas której ogłoszone zostały wyniki pierwszej tury wyborów prezydenckich. 

Informację o śmierci rzecznika przekazała szefowa Krajowego Biura Wyborczego Magdalena Pietrzak oraz potwierdziła rodzina zmarłego. Przyczyny śmierci na razie nie są znane. 

Kondolencje rodzinie zmarłego przekazują dziennikarze oraz politycy. "Wspaniały kolega. Bardzo dobry człowiek. Z wiecznym uśmiechem i z dobrem na dłoni" - napisał na swoim portalu społecznościowym dziennikarz Krzysztof Berenda z RMF FM. 

"Bardzo smutna wiadomość od rana. Na zawsze pozostanie w naszej pamięci" - napisał Dariusz Joński z Inicjatywy Polskiej. "Jeszcze kilka dni temu rozmawiałem z Tomkiem Grzelewskim, jaka to miała być spokojna praca dla PKW, w porównaniu z mediami. A przyszło mu pracować w wyjątkowych okolicznościach przekładanych wyborów prezydenckich. Był uśmiechnięty, i jak zawsze życzliwy. Niech spoczywa w pokoju" - przekazał z kolei poseł Platformy Obywatelskiej Arkadiusz Myrcha.

Więcej o: