Sosnowiec. Zaginęła 10 dni temu, ale pojawia się na nagraniach z monitoringu. Policja szuka pani Leokadii [WIDEO]

Policjanci z Sosnowca (województwo śląskie) szukają 80-letniej Leokadii Kupiec, która po raz ostatni widziana była 21 czerwca około godziny 16. Choć kobiety wciąż nie udało zlokalizować, była widziana w różnych częściach miasta, a jej wizerunek został zarejestrowany przez kilka kamer monitoringu. Funkcjonariusze proszą o pomoc wszystkie osoby, które widziały zaginioną.

Policja od blisko dwóch tygodni prowadzi poszukiwania Leokadii Kupiec. 80-letnia kobieta od około dwóch lat cierpi na zaniki pamięci, a ostatni raz widziana była 21 czerwca o godzinie 16 w swoim domu w Sosnowcu. Policja opisuje, że zaginiona była pod opieką syna, ale wykorzystując jego nieuwagę, opuściła miejsce zamieszkania. 

Poszukiwania Leokadii Kupiec. Policja z Sosnowca prosi o pomoc

Leokadia Kupiec ze względu na zaniki pamięci już wcześniej opuszczała swój dom, ale jak dotąd rodzinie udawało się zlokalizować ją własnymi siłami. "Za każdym razem odnajdywał ją wówczas syn, gdy przebywała w różnych częściach miasta, np. w okolicy przystanków, dworców, chociaż zaginiona raczej nie porusza się komunikacją miejską" - opisuje policja.

Kolejne dni poszukiwań nie przynoszą rezultatów. Z zapisów nagrań z miejskiego monitoringu, które przeglądają policjanci, wynika, że pani Leokadia najprawdopodobniej kilkukrotnie przemieszczała się po Sosnowcu. Policja podaje, że kobieta już po zaginięciu mogła się przebrać. Funkcjonariusze proszą o pomoc wszystkie osoby, które widziały kobietę lub mają jakiekolwiek informacje na jej temat.

Policjanci prowadzący poszukiwania zabezpieczyli m.in. zapis monitoringu ze stacji paliw przy ul. Mikołajczyka, na którym (jak podejrzewamy z dużym prawdopodobieństwem) widoczna jest zaginiona idąca w kierunku Mysłowic. Zwracamy się z apelem do wszystkich osób, które w dniu 21.06.2020 przebywały w tej okolicy około godz. 17.50 i godzin późniejszych i widziały kobietę, której wizerunek publikujemy na załączonym filmie
Teraz pojawił się w sprawie nowy szczegół. Publikujemy nagranie kolejnej kamery, która uchwyciła kobietę. Jak widać na zapisie, zaginiona ma na głowie jasną czapkę, która może być istotnym szczegółem dla wszystkich, którzy być może od tamtego czasu napotkali podobną osobę

- relacjonują funkcjonariusze.

Nagranie z monitoringu można zobaczyć poniżej:

Zobacz wideo Zaginęła 80-letnia Leokadia Kupiec

Leokadia Kupiec wygląda na 75 lat, ma 165 centymetrów wzrostu i krótkie, siwe włosy oraz niebieskie oczy, prosty długi nos i odstające uszy. Jest krępej budowy. W chwili zaginięcia miała na sobie granatowe spodnie w groszki, sportowe trampki i żółtą bluzę z kapturem. Policja podejrzewa, że kobieta może posiadać przy sobie reklamówkę z sieci delikatesów Stokrotka lub OdiDo z zawartością bielizny, drutów oraz wełny.

Zaginiona Leokadia KupiecZaginiona Leokadia Kupiec fot. Komenda Policji w Sosnowcu

Od chwili zaginięcia kobiety wielokrotnie padał deszcz - mogła zmoknąć, a policja nie ma informacji, gdzie mogłaby się schronić. 

Wszystkie osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje na temat zaginionej, proszone są o kontakt telefoniczny z Zespołem Poszukiwań KMP w Sosnowcu pod nr 47 8521315 lub 47 8521307, dyżurnym KMP w Sosnowcu pod nr 47 8521 255 lub 47 8521200, lub osobisty kontakt z najbliższą jednostką policji

- apelują policjanci z Sosnowca.

Więcej o: