Jaka będzie pogoda na początku lipca? Czy możemy spodziewać się burz?

Czy początek lipca będzie burzowy? Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje, że burze będą występować niemal codziennie do końca tego tygodnia.

Na portalu meteo.imgw.pl pojawiła się synoptyczna prognoza pogody do końca tego tygodnia. Wynika z niej, że nadchodzące dni będą ciepłe, ale i deszczowe. Mieszkańcy niektórych regionów powinni spodziewać się burz, a nawet gradobicia. 

Zobacz wideo Czy wiesz, jak się zachować podczas burzy?

Pogoda na środę, czwartek i piątek. Będzie sporo opadów, ale i przejaśnień

W środę 1 lipca w przeważającej części kraju będzie słonecznie. Meteorolodzy przewidują, że opady deszczu wystąpią tylko w województwach położonych na północy kraju. Lokalne burze prognozuje się dla Pomorza Zachodniego i Ziemi Lubuskiej. Termometry będą wskazywać maksymalnie od 21 stopni w Suwałkach do 28 stopni we Wrocławiu i w Opolu.

Czwartek będzie jednym z dwóch najbardziej burzowych dni tego tygodnia. Wyładowania atmosferyczne prognozuje się dla województw podlaskiego, mazowieckiego, łódzkiego, świętokrzyskiego, lubelskiego, podkarpackiego, małopolskiego, śląskiego i opolskiego. W Małopolsce, na Podkarpaciu i Ziemi Świętokrzyskiej mogą wystąpić także opady gradu. W pozostałej części kraju będzie padać deszcz. Temperatura maksymalna będzie wahać się od 20 stopni w Gdańsku do 28 stopni w Lublinie.

W piątek nie będzie burz, ale w województwach lubuskim, dolnośląskim, opolskim, łódzkim i świętokrzyskim będzie padał deszcz. W pozostałych województwach będzie pochmurno, ale bez opadów. Termometry wskażą od 20 stopni w Koszalinie do 24 stopni w Katowicach i Krakowie.

Pogoda na weekend. W niedzielę deszczowo, w niedziele burze z gradem

Synoptycy IMGW prognozują, że w sobotę burze wystąpią tylko w okolicach Kielc i Katowic. W pobliżu Łodzi, Opola, Krakowa, Rzeszowa, Szczecina i Gdańska mogą z kolei wystąpić opady deszczu. W pozostałych regionach będzie pochmurno, ale z licznymi przejaśnieniami. Termometry wskażą od 22 stopni w Suwałkach do 28 stopni w Zielonej Górze.

Niedziela będzie kolejnym burzowym dniem. Wyładowania atmosferyczne wystąpią w województwach pomorskim, kujawsko-pomorskim, mazowieckim, lubelskim, świętokrzyskim, podkarpackim, małopolskim, śląskim i opolskim. Dla pozostałych województw prognozuje się opady deszczu, a dla Śląska, Małopolski, Podkarpacia i Ziemi Świętokrzyskiej dodatkowo gradobicia. Tego dnia termometry wskażą maksymalnie od 22 stopni w Szczecinie do 29 stopni w Krakowie. 

Więcej o: