Pogoda na dziś - środa 1 lipca. Kolejny słoneczny dzień z temperaturą do nawet 28 stopni na zachodzie

Pogoda na dziś - środa 1 lipca. Synoptycy prognozują kolejny słoneczny dzień. Dopiero pod wieczór w zachodniej i południowej Polsce zapowiadane są lokalne burze.
Zobacz wideo Uczucie zmęczenia z powodu kiepskiej pogody jest normalne? Tak, ale nie dłużej niż 2-3 dni

W większości kraju przez cały dzień ma być bardzo słonecznie i bez jakichkolwiek opadów. Przelotny deszcz przewidywany jest jedynie w północnej Polsce.

Temperatura. Dziś od 22 do 28 stopni

W środę najniższa temperatura zapowiadana jest w województwach pomorskim, warmińsko-mazurskim i podlaskim, gdzie będą 22 stopnie. Jeden stopień więcej prognozowany jest w Szczecinie. 25 stopni pokażą termometry w Bydgoszczy, Poznaniu, Łodzi, Warszawie, Kielcach i Lublinie. W województwach lubuskim, śląskim i podkarpackim będzie 26 stopni, a w Małopolsce 27 stopni. Najcieplejszy dzień czeka mieszkańców Wrocławia i Opola. Tam będzie maksymalnie 28 stopni.

Pogoda na dziś - środa 1 lipca.Pogoda na dziś - środa 1 lipca. gazeta.pl

Opady. Pod wieczór możliwe są burze na zachodzie kraju

W dzień w całym kraju zapowiadane są duże rozpogodzenia. Dopiero po południu w północnej i zachodniej Polsce zacznie pojawiać się zachmurzenie małe i umiarkowane. Miejscami prognozowane są przelotne i niewielkie opady deszczu głównie w województwach zachodniopomorskim, pomorskim, kujawsko-pomorskim, warmińsko-mazurskim i podlaskim. Wiatr słaby i umiarkowany, na północy miejscami porywisty i silny.

Ostrzeżenia meteorologiczne. Alerty w pięciu województwach

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami z gradem dla województw lubuskiego, wielkopolskiego, łódzkiego, kujawsko-pomorskiego i pomorskiego. Nawałnice prognozowane są w tych regionach po południu i wieczorem. W ich trakcie może spaść do 20 mm opadów. Wiatr może wiać w porywach do 70 kilometrów na godzinę.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o: