Pogoda na dziś - wtorek 30 czerwca. Dzień odpoczynku od burz

Pogoda na dziś - wtorek 30 czerwca. Synoptycy nie przewidują żadnych gwałtownych zjawisk pogodowych. Po raz pierwszy od wielu dni dla żadnego województwa nie wydano alertu IMGW.
Zobacz wideo Spójrz na niebo. Czy wiesz, jakie widzisz chmury?

We wtorek w całym kraju zapowiadana jest bardzo słoneczna i ciepła pogoda. W centrum i na wschodzie kraju mogą pojawić się słabe i przelotne opady deszczu.

Temperatura. Najchłodniej będzie w północnej części kraju

Dziś najniższa temperatura, 20 stopni, zapowiadana jest w Gdańsku. Jeden stopień więcej przewidywany jest w województwach zachodniopomorskim i warmińsko-mazurskim. Najwyższa temperatura czeka z kolei mieszkańców Warszawy, Poznania, Zielonej Góry, Wrocławia i Opola. W tych regionach będą 23 stopnie. W pozostałych województwach: kujawsko-pomorskim, łódzkim, świętokrzyskim, śląskim, małopolskim, podkarpackim, lubelskim i podlaskim będą 22 stopnie.

Pogoda na dziś - wtorek 30 czerwca.Pogoda na dziś - wtorek 30 czerwca. gazeta.pl

Opady. Dziś dużo słońca w całej Polsce

W nocy z poniedziałku na wtorek burze mogą występować jeszcze w północnych krańcach województw podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. W większości kraju będzie bardzo pogodnie. Małe i umiarkowane zachmurzenie zapowiadane jest jedynie na północy i wschodzie kraju. Przelotne, słabe opady deszczu mogą pojawić się w województwach pomorskim, warmińsko-mazurskim, mazowieckim, kujawsko-pomorskim, świętokrzyskim, małopolskim i podkarpackim. W pozostałych regionach bez opadów. Wiatr umiarkowany, jedynie na zachodnim wybrzeżu okresami dość silny.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o: