Pogoda na weekend 27-28 czerwca. Kolejne ostrzeenia przed burzami na koniec tygodnia

Prognoza pogody na weekend 27-28 czerwca. Synoptycy IMGW wydali na koniec tygodnia ostrzeenia przed burzami. W sobot obowizuj one niemal w caym kraju, a w niedziel tylko we wschodnich regionach.
Zobacz wideo Katastrofa klimatyczna. "Głupota polityków nas zaboli. Kto będzie sterował klimatem, ten będzie rządził światem"

W pierwszy dzień weekendu możemy spodziewać się wysokich temperatur dochodzących do 26-29 stopni. W niedzielę będzie już trochę chłodniej: od 24 stopni na północy do 27 stopni na południu kraju.

Pogoda na sobotę 27 czerwca. Ostrzeżenia przed burzami w większości kraju

Najniższa temperatura, 26 stopni, zapowiadana jest jedynie dla Pomorza i Podlasia. Jeden stopień więcej będzie w województwach warmińsko-mazurskim, kujawsko-pomorskim, mazowieckim, łódzkim, witokrzyskim i podkarpackim. 28 stopni pokażą termometry w Lublinie, Katowicach, Opolu, Wrocławiu, Poznaniu i Szczecinie. Najcieplejszy dzień czeka mieszkańców Krakowa i Zielonej Góry. Tam będzie 29 stopni.

Początkowo w większości kraju zapowiadane są bardzo duże rozpogodzenia. Później, na zachodzie i północy, pojawi się więcej chmur. Po południu w prawie wszystkich regionach będzie padać deszcz. W sobotę ostrzeżenia IMGW przed burzami z gradem obowiązują w niemal całym kraju. Wyłączone z alertów są jedynie województwa zachodniopomorskie i lubuskie. W trakcie nawałnic może spaść do 20-30 mm deszczu. Porywy wiatru zapowiadane są do nawet 80 kilometrów na godzinę.

Pogoda na niedzielę 28 czerwca. Dziś dużo więcej słońca

Dziś najniższa temperatura zapowiadana jest na północy kraju. W Gdańsku, Olsztynie i Szczecinie będą maksymalnie 24 stopnie. W województwach kujawsko-pomorskim, wielkopolskim i mazowieckim termometry pokażą 25 stopni. Jeden stopień więcej prognozowany jest w Zielonej Górze, Wrocławiu, Łodzi, Kielcach, Lublinie i Białymstoku. W województwach opolskim, lskim, małopolskim i podkarpackim przewidywana jest temperatura maksymalna do 27 stopni.

Rano ponownie będzie bardzo słonecznie, a niebo będzie praktycznie bezchmurne. Po południu na wschodzie kraju zaczną pojawiać się większe zachmurzenia. Ostrzeżenia meteorologiczne wydane zostały na niedzielę dla województw warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, lubelskiego, podkarpackiego i małopolskiego. W tych regionach przewidywane są burze z gradem, opady do 30 mm oraz porywy wiatru dochodzące do 70 kilometrów na godzinę. W nocy deszcz zapowiadany jest także dla północno-zachodniej Polski.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.