Pogoda na dziś - poniedziałek 29 czerwca. Burze pojawią się na wschodzie i południu kraju

Pogoda na dziś - poniedziałek 29 czerwca. Synoptycy prognozują kolejny deszczowy i burzowy dzień. Najbardziej intensywnych zjawisk pogodowych mogą spodziewać się mieszkańcy centralnej i południowej Polski.
Zobacz wideo Aplikacje, które pomogą nam zadbać o środowisko

W poniedziałek synoptycy zapowiadają początkowo bardzo słoneczny dzień w większości kraju. Od zachodu jednak zacznie pojawiać się większe zachmurzenie, a wraz z nim deszcz i burze.

Temperatura. Dziś od 21 do 25 stopni

Najniższa temperatura zapowiadana jest w województwach pomorskim i warmińsko-mazurskim, gdzie będzie maksymalnie 21 stopni. Jeden stopień więcej pokażą termometry w Białymstoku, Łodzi, Bydgoszczy i Szczecinie. W województwach mazowieckim, lubelskim i wielkopolskim prognozowane są 23 stopnie. Cieplej będzie w Kielcach, Wrocławiu, Zielonej Górze i Opolu. Tam około 24 stopni. Najwyższa temperatura, 25 stopni, przewidywana jest w Katowicach, Krakowie i Rzeszowie.

Pogoda na dziś - poniedziałek 29 czerwca.Pogoda na dziś - poniedziałek 29 czerwca. gazeta.pl

Opady. Po południu mogą pojawić się burze

Rano w południowej, centralnej i wschodniej Polsce zapowiadane są duże rozpogodzenia. Od zachodu zacznie pojawiać się jednak więcej chmur, a wraz z nimi opady deszczu. Najwcześniej zacznie padać w województwach zachodniopomorskim, lubuskim, wielkopolskim, dolnośląskim i opolskim. Po południu prognozowane są także burze zwłaszcza w województwach podlaskim, lubelskim, mazowieckim, świętokrzyskim, podkarpackim, małopolskim, śląskim i łódzkim. W trakcie nawałnic należy spodziewać się intensywnych opadów deszczu, dochodzących do nawet 40 mm. Początkowo wiatr słaby, jednak w czasie burz może wiać w porywach do 70 kilometrów na godzinę.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o: