Wypadek na Moście Grota-Roweckiego. Trzaskowski rozmawiał z pasażerką. "Chciała osłonić dziecko"

Przy Moście Grota-Roweckiego zjawił się Rafał Trzaskowski. Prezydent Warszawy poinformował, że najwięcej osób poszkodowanych w wypadku autobusu przewieziono do Szpitala Bielańskiego. Trzaskowski rozmawiał z jedną z pasażerek pojazdu.

- W momencie jak otrzymałem informację o tym wypadku, postawiliśmy szpitale miejskie w stan gotowości. Część ofiar jest w szpitalu bielańskim, gdzie zaraz się udam. Zapewniamy pomoc psychologiczną wszystkim, którzy będą takiego wsparcia potrzebowali. Moi ludzie są od początku tu na miejscu - powiedział na krótkiej konferencji Rafał Trzaskowski.

Wypadek na Moście Grota-Roweckiego. Trzaskowski: Autobus był nowy

Jak dodał, powołana zostanie komisja do zbadania wypadku, w której zasiadać będą także przedstawiciele miasta. Prezydent podziękował służbom. Poinformował, że wkrótce uda się do szpitala na Bielanach, gdzie jest najwięcej poszkodowanych w wypadku. - Wiemy, że autobus miał rok, był nowy, wszystko inne jest teraz ustalane - powiedział Trzaskowski.

Zobacz wideo Wypadek autobusu linii 186 w Warszawie

Prezydent miasta przyznał, że rozmawiał z jedną z pasażerek. - Mówiła, że przede wszystkim chciała osłonić dziecko, gdy zobaczyła, że coś się dzieje nie tak - powiedział. 

Wypadek autobusu w Warszawie

Autobus linii 186 spadł z wiaduktu na Moście Grota-Roweckiego nad Wisłostradą. Są osoby poszkodowane. Według informacji warszawskiego ratusza, nie żyje jedna osoba, a 20 jest rannych, w tym pięć ciężko. Według Zarządu Warszawskiego Transportu Miejskiego, do wypadku doszło przed godziną 13.00.

Więcej o: