Pogoda na dziś - czwartek 25 czerwca. Dużo opadów i burze w większości kraju

Pogoda na dziś - czwartek 25 czerwca. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami z gradem. Obowiązują one w niemal całej Polsce.
Zobacz wideo Ernest Pytlarczyk: Żywność i woda pewnie będą droższe przez zmianę klimatu

W czwartek w większości kraju spodziewane są całkiem spore rozpogodzenia. Dopiero po południu zacznie pojawiać się więcej chmur, a wraz z nimi opady deszczu oraz burze.

Temperatura. Dziś od 24 do 27 stopni

Najniższa temperatura, 24 stopnie, zapowiadana jest dziś dla Gdańska i Łodzi. Jeden stopień więcej prognozowany jest w województwach świętokrzyskim, lubelskim, podkarpackim i opolskim. 26 stopni pokażą termometry w Białymstoku, Warszawie, Krakowie, Katowicach, Wrocławiu i Poznaniu. Najcieplejszy dzień czeka mieszkańców województwa warmińsko-mazurskiego, kujawsko-pomorskiego, lubuskiego i zachodniopomorskiego. Tam będzie maksymalnie 27 stopni.

Pogoda na dziś - czwartek 25 czerwca.Pogoda na dziś - czwartek 25 czerwca. gazeta.pl

Opady. Największe przejaśnienia w północnej części kraju

Dużo słońca i rozpogodzeń czeka dziś mieszkańców północnej i centralnej Polski. W województwach pomorskim, warmińsko-mazurskim i podlaskim nie są dziś prognozowane żadne opady. W pozostałych regionach lokalnie spodziewany jest przelotny deszcz oraz umiarkowane zachmurzenie. Rano na południu, a w późniejszych godzinach także na zachodzie i w centrum, spodziewane są burze. Początkowo wiatr słaby, później umiarkowany.

Ostrzeżenia meteorologiczne. Alerty w 13 województwach

Synoptycy IMGW wydali ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami z gradem. Obowiązują one w województwach zachodniopomorskim, kujawsko-pomorskim, wielkopolskim, lubuskim, dolnośląskim, opolskim, śląskim, małopolskim, podkarpackim, lubelskim, świętokrzyskim, łódzkim i mazowieckim. W tych regionach suma opadów wyniesie około 20-30 mm. W trakcie nawałnic wiatr może wiać w porywach do 70 kilometrów na godzinę.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o: