Pogoda. Kiedy skończą się burze i wyjdzie słońce? Poczekamy jeszcze kilka dni

Ulewne deszcze i burze, które przechodzą przez Polskę, są przyczyną licznych zniszczeń i podtopień. Czy pogoda wkrótce się poprawi, a opady ustąpią słońcu? Synoptycy prognozują, że na przyjemne warunki pogodowe jeszcze trochę poczekamy.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej nie ma dla nas dobrych wiadomości. Z synoptycznej prognozy pogody dostępnej na stronie internetowej meteo.imgw.pl wynika, że burze i opady deszczu będą występować w Polsce każdego dnia do soboty 27 czerwca włącznie. Dłuższych przewidywań pogodowych IMGW nie prezentuje.

Zobacz wideo Czy wiesz, jak się zachować podczas burzy?

Pogoda długoterminowa. Słońce wyjdzie zza chmur na wybory prezydenckie

Co na temat pogody w Polsce mówi długoterminowa prognoza amerykańskiego portalu AccuWeather? Wynika z niej, że najbliższym słonecznym dniem będzie 28 czerwca, a więc niedziela wyborcza. Tego dnia ma się rozchmurzyć niemal w całym kraju. Synoptycy prognozują, że przelotne opady deszczu wystąpią jedynie w północnej części Polski. W pozostałych regionach zachmurzenie będzie niskie do umiarkowanego, ale nie będzie padać. Temperatura maksymalna w ciągu dnia będzie wahać się od 25 stopni w Warszawie i Krakowie do 28 stopni w Suwałkach.

Synoptycy z AccuWeather prognozują, że słoneczną pogodą nie nacieszymy się zbyt długo, bo opady deszczu wrócą do Polski  na kilka dni wraz z początkiem lipca. Będą one jednak mniej dotkliwe niż te, które odnotowujemy obecnie. Od 5 lipca prognozuje się powrót słonecznej pogody. Temperatura nie będzie jednak bardzo wysoka. Meteorolodzy prognozują, że w lipcu nie powinny występować upały, a na termometrach nie zobaczymy wartości powyżej 29 stopni. Jest to jednak prognoza długoterminowa, co oznacza, że jest obarczona dużym błędem.