Tragiczny wypadek na Kaszubach. Trzy osoby nie yj, siedem zostao rannych

Tragiczny wypadek na DK20 w Borczu. W wyniku zderzenia czoowego dwch samochodw osobowych zginy trzy osoby, a siedem zostao rannych. W wypadku bra udzia take samochd dostawczy. Jego kierowcy nic si nie stao.

Do zdarzenia doszło w niedzielę 21 czerwca po godzinie 19 w miejscowości Borcz na trasie Żukowo - Kościerzyna. W wypadku brały udział trzy pojazdy. Radio Gdańsk informuje, że jeden z samochodów osobowych z nieznanych dotąd przyczyn wjechał na przeciwległy pas i zderzył się czołowo z drugą osobówką. Jadący z naprzeciwka kierowca samochodu dostawczego zjechał na pobocze, aby uniknąć zderzenia. Jego pojazd się przewrócił. Wiadomo, że kierowcy wszystkich trzech pojazdów byli trzeźwi.

Wypadek w Borczu. Tylko jeden uczestnik wypadku nie został poszkodowany

W wyniku zdarzenia zginęły trzy osoby - mężczyzna, kobieta i 16-letnia dziewczyna. Siedem osób zostało rannych i przewiezionych do szpitala. Kierowca samochodu dostawczego to jedyny uczestnik wypadku, który nie ucierpiał i nie został poddany hospitalizacji - relacjonuje Dziennik Bałtycki

Droga krajowa nr 20 w Borczu była zamknięta przez kilka godzin. Służby wyznaczyły objazdy przez Borowo, Kartuzy i Somonino. Na miejscu pracowało co najmniej siedem zastępów straży pożarnej, policja, pogotowie ratunkowe i prokuratura. Pomoc rannym nieśli także funkcjonariusze Lotniczego  Pogotowia Ratunkowego.

Zobacz wideo Miałeś wypadek? Nie uciekaj z miejsca zdarzenia