Pogoda na dziś - wtorek 23 czerwca. Deszcz i spore zachmurzenie w całym kraju

Pogoda na dziś - wtorek 23 czerwca. Synoptycy IMGW wydali ostrzeżenia dla czterech wschodnich województw. Dotyczą one burz z gradem.
Zobacz wideo Gdańsk i Ustka pod wodą? Ekspertka: To realny scenariusz

We wtorek największe zachmurzenie zapowiadane jest we wschodniej, centralnej i południowej Polsce. Tam też prognozowane są najbardziej intensywne opady deszczu.

Temperatura. Dziś od 19 do 23 stopni

Dziś najchłodniejszy dzień czeka mieszkańców województwa warmińsko-mazurskiego, gdzie będzie 19 stopni. Jeden stopień więcej zapowiadany jest w Białymstoku, Kielcach i Gdańsku. 21 stopni pokażą termometry w województwach zachodniopomorskim, kujawsko-pomorskim, dolnośląskim, opolskim, podkarpackim i lubelskim. W Krakowie, Katowicach, Łodzi i Poznaniu będą 22 stopnie. Najwyższa temperatura prognozowana jest w województwie lubuskim i mazowieckim. Tam 23 stopnie.

Pogoda na dziś - wtorek 23 czerwca.Pogoda na dziś - wtorek 23 czerwca. gazeta.pl

Opady. Wszędzie prognozowane są opady deszczu

Większe rozpogodzenia zapowiadane są dziś na zachodzie kraju. Z czasem pojawią się one także w północnych i południowo-zachodnich regionach. W pozostałych województwach przewidywane jest zachmurzenie umiarkowane, momentami też duże. W całym kraju może spaść deszcz. Dodatkowo w województwach kujawsko-pomorskim, warmińsko-mazurskim, podlaskim, mazowieckim, lubelskim, świętokrzyskim, podkarpackim i małopolskim pojawią się burze. Na zachodzie, południu i centrum kraju przewidywane są umiarkowane i silne porywy wiatru, dochodzące do 55 kilometrów na godzinę.

Ostrzeżenia meteorologiczne. Alerty dla czterech województw

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia dla województw warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, mazowieckiego i lubelskiego. W tych regionach żółte alerty dotyczą burz z gradem. W ich trakcie może spaść do 25-40 mm deszczu oraz porywy wiatru do 65-70 kilometrów na godzinę. Lokalnie spadnie też grad.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o: