RCB: 1100 interwencji. Pogotowia przeciwpowodziowe w dwóch województwach. Czeka nas burzowa noc

Po burzach, które przeszły nad Polską Państwowa Straż Pożarna tylko do godziny 20.00 interweniowała 1100 razy. Poinformował o tym na Twitterze zastępca dyrektora Rządowego Centrum Bezpieczeństwa Grzegorz Świszcz. Najwięcej interwencji było w województwach opolskim - 174 i śląskim - 157.

W sobotę w przeważającej części kraju mocno grzmiało. IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia przed burzami z gradem i intensywnymi opadami deszczu.

W sobotę ostrzeżenia drugiego stopnia przed burzami z gradem obowiązywały w województwie warmińsko-mazurskim, w przeważającej części województwa podlaskiego, a także w północnej części województwa łódzkiego i w części Wielkopolski. Ostrzeżenia pierwszego stopnia wydano zaś dla północnej części województwa podlaskiego, południowej części województwa łódzkiego, a także w części Wielkopolski. Ostrzeżenia meteorologiczne pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami deszczu wydano z kolei dla zachodniej części województwa dolnośląskiego. Burze mogą na tych terenach występować również w nocy.

Zobacz wideo Studio Ż - 20.06 [LIVE]

Alert RCB wysłany do mieszkańców trzech regionów

"Dziś (20.06) i w nocy z soboty na niedzielę prognozowane są burze z gradem oraz silny wiatr. Możliwe lokalne podtopienia" - czytamy w alercie RCB. Wysłano go dla osób przebywających w województwach mazowieckim, warmińsko-mazurskim, podlaskim i lubelskim.

Jak informuje IMGW, w nocy może zagrzmieć przede wszystkim na wschodzie kraju.

Burze w Polsce. 1100 interwencji, pogotowia przeciwpowodziowe w dwóch województwach

Jak poinformował Grzegorz Świszcz, zastępca dyrektora Rządowego Centrum Bezpieczeństwa, po sobotnich burzach "do godz. 20.00 PSP odnotowała 1 100 zdarzeń związanych z frontem burzowym, najwięcej w woj.: opolskim – 174 i śląskim – 157. Prądu pozbawionych jest 1 291 odbiorców. Na terenie woj. dolnośląskiego i śląskiego obowiązują pogotowia przeciwpowodziowe".

Jak informował rzecznik prasowy IMGW, Grzegorz Walijewski, cytowany przez serwis pogoda.interia.pl: Najniebezpieczniej będzie na wschodzie Polski, możliwe są trąby powietrzne. Serwis Twojapogoda.pl podzielił się na Twitterze zdjęciami nadesłanymi przez jednego z czytelników z Mazowsza, na których widać formującą się trąbę powietrzną.

angielski (USA)

Super, nie ma błędów!1 reguła została zignorowanaWyniki są niekompletne: Kontrola tekstu została zatrzymana z powodu zbyt wielu błędów.Zasilane przez LanguageToolZgłoś problem

Więcej o: