Pogoda na tydzień [22-29 czerwca]. Meteorolodzy spodziewają się burz i upałów

Prognoza pogody na 22-29 czerwca. Synoptycy przewidują, że kolejny tydzień zacznie się burzowo, ale zakończy się słonecznie. W środku tygodnia możemy spodziewać się upałów - termometry w niektórych częściach Polski będą wskazywać do 30 stopni Celsjusza.
Zobacz wideo Czy wiesz, jak się zachować podczas burzy?

Pogoda na poniedziałek, wtorek i środę. Przez część kraju przetoczą się burze

Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozują, że poniedziałek będzie dniem deszczowym. W województwach zachodniopomorskim, warmińsko-mazurskim, mazowieckim, świętokrzyskim, opolskim, śląskim i małopolskim możemy się spodziewać opadów deszczu, a w podlaskim, lubelskim i podkarpackim także gwałtownych burz. W pozostałej części kraju będzie pochmurnie, ale zobaczymy też liczne przejaśnienia. Temperatura będzie wahać się od 20 stopni w Koszalinie do 25 stopni w Białymstoku i Zielonej Górze.

We wtorek będzie zdecydowanie bardziej słonecznie, jednak na wschodzie i południu kraju wciąż będą występować burze. Gwałtowne wyładowania atmosferyczne prognozuje się dla województw podlaskiego, mazowieckiego, lubelskiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego, małopolskiego i śląskiego. W pozostałej części Polski dużo słońca. Najcieplej będzie w Zielonej Górze, gdzie odnotujemy 27 stopni, a najzimniej w Gdańsku, gdzie termometry wskażą maksymalnie 22 stopnie.

Środowa pogoda będzie przypominać tę z wtorku. W przeważającej części kraju będzie słonecznie, ale gdzieniegdzie odnotujemy opady deszczu i burze. Przelotny deszcz prognozuje się dla okolic Białegostoku i Lublina, z kolei burze - dla Opolszczyzny, Śląska, Małopolski, Ziemi Świętokrzyskiej i Podkarpacia. Termometry wskażą od 23 stopni w Gdańsku do 28 stopni w Zielonej Górze.

Pogoda na czwartek i piątek. Synoptycy prognozują nawet 30 stopni

Czwartek będzie pierwszym, ale nie ostatnim słonecznym dniem nadchodzącego tygodnia. Tego dnia niebo będzie bezchmurne, a pojedyncze obłoki pojawią się tylko na wschodzie kraju. Synoptycy prognozują wysoką temperaturę. Najchłodniej będzie w miejscowościach podgórskich, takich jak Zakopane, gdzie odnotujemy maksymalnie 23 stopnie. Na północnym zachodzie kraju, a więc m.in. w Białymstoku i Olsztynie, temperatura wzrośnie nawet do 30 stopni Celsjusza.

Dla przeważającej części Polski piątek również będzie bezchmurny. Synoptycy nie prognozują żadnych opadów, a jedynie niskie zachmurzenie w województwach pomorskim, podlaskim i lubelskim. Termometry wskażą od 25 stopni w Gdańsku, Katowicach, Krakowie i Rzeszowie do 30 stopni w Olsztynie.

Pogoda na weekend. Będzie słonecznie i ciepło

W sobotę na niebie pojawi się więcej chmur, ale nadal będzie słonecznie i ciepło. Synoptycy prognozują, że w przeważającej części kraju zachmurzenie będzie niskie, a bezchmurne niebo zobaczą wyłącznie mieszkańcy województw podkarpackiego i lubelskiego. Temperatura maksymalna będzie wahać się od 23 stopni w Gdańsku do 29 stopni w Białymstoku.

W niedzielę bezchmurnie będzie tylko na południu kraju - w województwach dolnośląskim, opolskim, śląskim, świętokrzyskim i podkarpackim. W pozostałej części Polski zachmurzenie wzrośnie do średniego, a na Warmii i Mazurach będzie padał deszcz. W ostatni dzień tygodnia temperatura będzie wahać się od 24 stopni w Gdańsku do 27 stopni w Szczecinie i Poznaniu. 

Więcej o: