Niedziele handlowe 2020. Czy sklepy będą dziś otwarte? [21 czerwca]

Czy 21 czerwca to niedziela handlowa? Podpowiadamy, które sklepy będą dziś czynne i kiedy znów będziemy mogli zrobić zakupy w ostatni dzień tygodnia.

21 czerwca nie jest niedzielą handlową. Sklepy wielkopowierzchniowe takie jak Biedronka, Lidl czy Auchan będą dziś nieczynne. Osoby, które będą chciały zrobić zakupy, będą musiały udać się do sklepu, który zgodnie z prawem może być otwarty. Takimi placówkami są m.in. apteki, piekarnie, stacje benzynowe, placówki pocztowe, sklepy znajdujące się na terenie dworców oraz osiedlowe sklepiki, w których w niedziele sprzedają ich właściciele.

Niedziele handlowe 2020. Kiedy najbliższa niedziela z handlem?

Przypomnijmy, że w 2020 roku wypada łącznie siedem niedziel handlowych. Trzy z nich już za nami. Najbliższa niedziela handlowa już za tydzień - 28 czerwca otwarte będą mogły być wszystkie placówki handlowe. Kolejne niedziele z handlem wypadną 30 sierpnia oraz 13 i 20 grudnia. 

Kalendarz niedziel handlowych - 2020 rokKalendarz niedziel handlowych - 2020 rok Fot. Gazeta.pl

Zakupy w czasie pandemii. O jakich zasadach należy pamiętać?

Ze względu na epidemię koronawirusa podczas robienia zakupów wciąż należy zachować reżim sanitarny. Kupujący są zobowiązani do tego, aby na terenie sklepów zasłaniać usta i nos, np. za pomocą maseczki ochronnej. Oprócz tego trzeba pamiętać o noszeniu rękawiczek lub dezynfekcji dłoni jeszcze przed udaniem się między sklepowe regały.

Zobacz wideo Aplikacje, które pomogą oszczędzać na zakupach
Więcej o: