Podczas nawałnicy w Zgierzu zginął mężczyzna. Straż: Jego ciało znaleziono w zalanym garażu

Podczas nawałnicy w Zgierzu (województwo łódzkie) zginął mężczyzna w średnim wieku. Jak podaje straż, jego ciało zostało znalezione w garażu jednego z budynków mieszkalnych.

Podczas gwałtownej burzy w Zgierzu zginął mężczyzna w średnim wieku. Rzecznik lokalnej straży pożarnej Michał Mirowski przekazał, że ciało mężczyzny zostało znalezione podczas akcji wypompowywania wody z garażu.

Zobacz wideo Nastolatka straciła przytomność, kierowca wybiegł na jezdnię i wzywał pomocy. Policjanci pomogli i eskortowali ich do szpitala

Zgierz. Ofiara śmiertelna nawałnic, które przeszły nad miastem

Początkowo strażacy zostali wezwani do odpompowania wody z zalanej szkoły. Z jednego z pobliskich domów usłyszeli jednak wołanie. "Pomocy wzywała kobieta, która w zalanej wodą piwnicy domu przy ul. Pieczyraka znalazła nieprzytomnego męża. Nie dawał oznak życia" - informuje "Wyborcza Łódź".

- Przyczyną śmierci jest najprawdopodobniej ulewa, ciało zostało znalezione w garażu - powiedział Mirowski w rozmowie z RMF FM. Jak dodał, wcześniej na miejscu podjęto akcję ratowniczą, ale nie przyniosła ona rezultatu, a lekarz stwierdził zgon mężczyzny.

Jak opisywaliśmy, nawałnica w Zgierzu spowodowała m.in. podtopienia domów, sklepów i samochodów zaparkowanych na ulicach. Z informacji przekazanej przez zgierską straż wynika, że woda zalała też m.in. szpital zakaźny, w którym leczone są osoby zakażone koronawirusem. Woda dostała się do izby przyjęć i na jeden z oddziałów, straż wypompowała ją też z laboratorium szpitalnego.

W województwie łódzkim straż interweniowała kilkaset razy. Jak informował Grzegorz Świszcz z Rządowego Centrum Bezpieczeństwa, w wyniku nawałnic bez prądu było po południu 12 832 odbiorców. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia hydrologiczne i meteorologiczne dla prawie wszystkich województw w Polsce - ostrzega przed burzami i podtopieniami.

"Aktywność burz obniżyła się, choć nadal pozostają aktywne na wsch. i płd.-zach. Wysokość opadów sięgać może do 30 mm. Na płd.-zach., z uwagi na wolne przemieszczanie się komórek lub ich stacjonarny charakter, wysokość opadów może lokalnie sięgać nawet 50 mm" - podaje IMGW w najnowszym komunikacie.

Czytaj też: Gwałtowne burze nad Polską. W Zgierzu ulice zamieniły się w rzeki. Podtopione samochody i domy [WIDEO]

Więcej o: