Pogoda na dziś - poniedziałek 22 czerwca. Kolejny burzowy dzień na wschodzie kraju

Pogoda na dziś - poniedziałek 22 czerwca. Synoptycy przewidują kolejny dzień z dużym i umiarkowanym zachmurzeniem. We wschodnich regionach we znaki dawać się będą także burze.
Zobacz wideo Aplikacje, które pomogą nam zadbać o środowisko

Zgodnie z komunikatem Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w poniedziałek nad wschodnią Polską nadal utrzymywać się będzie ciepłe i wilgotne powietrze znad Morza Czarnego. Jego wpływ widać było w niemal całym poprzednim tygodniu, kiedy przez Polskę przechodziły bardzo gwałtowne burze. 

Temperatura. Dziś od 21 do 25 stopni

W poniedziałek najniższa temperatura zapowiadana jest na Śląsku, gdzie będzie 21 stopni. Jeden stopień więcej prognozowany jest w Opolu, Łodzi, Kielcach, Krakowie i Gdańsku. W województwach warmińsko-mazurskim, kujawsko-pomorskim i dolnośląskim będzie maksymalnie do 23 stopni. Termometry pokażą 24 stopnie w Szczecinie, Poznaniu, Rzeszowie, Lublinie i Warszawie. Najcieplejszy dzień, z temperaturą do 25 stopni, czeka mieszkańców Podlasia i Ziemi Lubuskiej. 

Pogoda na poniedziałek 22 czerwca.Pogoda na poniedziałek 22 czerwca. gazeta.pl

Opady. Kolejny dzień z burzami na wschodzie

Rano synoptycy zapowiadają zachmurzenie duże i umiarkowane w całym kraju. Z czasem od zachodu pojawiać się będzie więcej rozpogodzeń, które w ciągu dnia zaczną obejmować też północną i centralną Polskę. Deszczowy front najdłużej utrzyma się nad południowymi i wschodnimi regionami. Deszcz prognozowany jest dziś w województwach warmińsko-mazurskim, podlaskim, mazowieckim, świętokrzyskim, lubelskim, podkarpackim, małopolskim, śląskim i opolskim. Dodatkowo w województwach podlaskim, lubelskim, mazowieckim, podkarpackim, małopolskim i świętokrzyskim mogą tworzyć się lokalnie komórki burzowe. W trakcie nawałnic spodziewane są opady deszczu, których suma wyniesie do około 30 mm na m2. Wiatr może wiać z prędkością do 70-80 kilometrów na godzinę. 

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o: