Krosno. Atak nożownika na kierowcę busa. Policyjna obława w całym województwie

Policjanci poszukują nożownika, który na dworcu autobusowym w Krośnie zaatakował kierowcę busa. Mężczyzna jest w ciężkim stanie.

Jak podaje portal Krosno24.pl, do zdarzenia doszło w środę 17 czerwca. Około godziny 19:40 na dworcu autobusowym w Krośnie zaparkował bus z Krakowa. Był to ostatni przystanek na trasie tej linii. Zgodnie z relacjami świadków pasażerowie, którzy wysiedli z pojazdu, usłyszeli krzyki dobiegające z pojazdu.

Nożownik zaatakował kierowcę w Krośnie. 59-latek ma rany szyi i brzucha

- Ludzie wysiedli i nagle usłyszałyśmy krzyki. Z pojazdu wybiegł wysoki, napakowany mężczyzna w jasnozielonej kurtce, spodniach moro z czarną czapką kaszkietówką i czarnym plecakiem. Miał krótkie, ciemne włosy. Wydał dziwny okrzyk i uciekł. Po chwili z busa wyszedł zakrwawiony kierowca. Okazało się, że chciał obudzić tego mężczyznę, bo spał, a on się zdenerwował i go zaatakował - powiedzieli lokalnemu portalowi świadkowie zdarzenia.

 

Na miejsce wezwano pogotowie. Kierowca busa był reanimowany. Niestety mężczyzna stracił sporo krwi, a jego rany w okolicach szyi i brzucha są poważne. Stan 59-latka jest ciężki.

Policjanci od razu rozpoczęli poszukiwania nożownika. Od środy w całym województwie podkarpackim trwa obława. - W chwili ataku w pojeździe nie było innych pasażerów. Policjanci, prócz aktywnych poszukiwań sprawcy, zajmują się m.in. przeglądem monitoringu - powiedział w rozmowie z portalem polsatnews.pl asp. Paweł Buczyński z Komendy Miejskiej Policji w Krośnie.

Zobacz wideo By uciec przed policją, wyprzedzał mimo niebezpieczeństwa zderzenia czołowego
Więcej o: