Pogoda na weekend 20-21 czerwca. Sporo deszczu i burz na koniec tygodnia

Prognoza pogody na weekend 20-21 czerwca. W sobotę synoptycy IMGW wydali ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami i burzami z gradem. Obowiązują one w północnych i wschodnich województwach.
Zobacz wideo Aplikacje do sprawdzania pogody

W weekend pogoda w Polsce będzie zmienna - zapowiadane są spore zachmurzenia z większymi rozpogodzeniami zwłaszcza na wschodzie kraju. Lokalnie pojawiać się będą także przelotne opady deszczu.

Pogoda na sobotę 20 czerwca. Ostrzeżenia przed burzami dla północnej i wschodniej Polski

Dziś najniższa temperatura zapowiadana jest na południu kraju. W województwach łódzkim, dolnośląskim, opolskim i śląskim będzie 18 stopni. Jeden stopień więcej prognozowany jest w Krakowie, Rzeszowie, Kielcach i Poznaniu. Od 20 do 21 stopni pokażą termometry w województwach pomorskim i zachodniopomorskim. W Lubinie i Zielonej Górze synoptycy przewidują 22 stopnie, a w Warszawie i Bydgoszczy 23 stopnie. Najcieplejszy dzień czeka mieszkańców województwa warmińsko-mazurskiego i podlaskiego. W tych regionach będzie kolejno 25 i 27 stopni.

Pogoda w sobotę będzie bardzo zmienna. Mieszkańcy południowych i zachodnich regionów muszą spodziewać się sporych zachmurzeń przez większą część dnia. Więcej rozpogodzeń może być na północy i wschodzie kraju. Dla województw pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego mazowieckiego i lubelskiego wydano ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami. Spadnie do 30 mm deszczu oraz grad. Wiać może w porywach do 70-80 km/h. W całym kraju mogą pojawiać się przelotne opady deszczu.

Pogoda na niedzielę 21 czerwca. Dziś od 19 do 25 stopni

W niedzielę najwyższa temperatura zapowiadana jest w Białymstoku, gdzie będzie 25 stopni. Równie ciepło, 23 stopnie, będzie w województwach warmińsko-mazurskim, kujawsko-pomorskim, mazowieckim i lubelskim. Jeden stopień mniej pokażą termometry w Gdańsku, Wrocławiu, Zielonej Górze i Opolu. W województwach wielkopolskim, łódzkim i zachodniopomorskim prognozowanych jest z kolei 21 stopni. Chłodniej będzie w południowych regionach. W Rzeszowie będzie maksymalnie 20 stopni, a w Kielcach, Katowicach i Krakowie 19 stopni.

W dzień w całej Polsce przewidywane jest zachmurzenie duże i umiarkowane. Dopiero w drugiej części dnia na wschodzie i w centrum kraju pojawi się więcej rozpogodzeń. Tak jak poprzedniego dnia, także w niedzielę, w całej Polsce lokalnie zapowiadane są opady deszczu. Burze i burze z gradem mogą pojawić się w województwach podlaskim, lubelskim i podkarpackim. W trakcie nawałnic spadnie do 30 mm deszczu. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o: