Częstochowa. 67-latek miał zgwałcić swoją lokatorkę, bo nie miała pieniędzy na czynsz

67-latek z Częstochowy został aresztowany na 3 miesiące po tym, jak miał dopuścić się gwałtu na kobiecie, która wynajmowała od niego mieszkanie. Policja informuje, że mężczyzna miał zmusić ją do obcowania płciowego, kiedy kobieta nie mogła zapłacić za czynsz.

Do przestępstwa miało dojść we wtorek 9 czerwca. Mężczyznę zatrzymali policjanci z I Komisariatu Policji w Częstochowie.

Zobacz wideo Piekło kobiet. Przemoc seksualna to w Polsce codzienność

67-latek zawitał do mieszkania swojej 45-letniej lokatorki, aby odebrać od niej czynsz. Kiedy okazało się, że kobieta nie ma środków, aby spełnić jego żądania, z użyciem przemocy miał doprowadzić ją do obcowania płciowego.

Kobieta nie mieszkała sama. Razem ze swoim partnerem zalegała z płatnościami za mieszkanie. W czasie zdarzenia, mężczyzny nie było w mieszkaniu. Po powrocie do domu zabrał swoją partnerkę na policję, aby zgłosić przestępstwo.

W swoim zachowaniu nie widział niczego złego

Mężczyzna trafił do aresztu. Na wniosek śledczych kierujących sprawą, został tymczasowo aresztowany na maksymalny okres trzech miesięcy. Jak informuje policja, mężczyzna miał nie widzieć niczego złego w swoim zachowaniu. Sąd nie podzielił jego opinii i przychylił się do wniosku śledczych.

Za doprowadzenie w drodze przemocy do stosunku płciowego grozi mu kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat.

Więcej o: