Kuzyn Kaczyńskiego stracił prezesurę w spółce wydającej "Gazetę Polską Codziennie". Za niego radna PiS

W spółce Forum, która wydaje "Gazetę Polską Codziennie" doszło do zmian na najwyższym szczeblu - donosi portal press.pl. Prezesem przestał być kuzyn Jarosława Kaczyńskiego Grzegorz Tomaszewski.

Grzegorz Jacek Tomaszewski to cioteczny brat prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego, o którym zrobiło się głośno w ubiegłym roku wraz z "taśmami Kaczyńskiego" w sprawie wieżowców i spółki Srebrna.

Zobacz wideo Gazeta Wyborcza ujawnia "Taśmy Kaczyńskiego"

Kuzyn Kaczyńskiego już nie jest prezesem Forum

Grzegorz Tomaszewski to członek rady nadzorczej spółki Srebrna, od której zależna jest też spółka Forum. Ta druga wydaje "Gazetę Polską Codziennie", a od 2013 roku Tomaszewski w Forum pełnił funkcję prezesa.

Grzegorz Tomaszewski przestał być prezesem Forum, wydawcy "Gazety Polskiej Codziennie". Zastąpiła go Beata Dróżdż, dyrektor generalna Niezależnego Wydawnictwa Polskiego (wydawca "Gazety Polskiej"), radna PiS Sejmiku województwa łódzkiego

- informuje portal press.pl.

Beata Dróżdż przed objęciem prezesury w Forum zasiadała w radzie nadzorczej spółki (od lipca 2018 roku). Co ważne, w radzie nadzorczej jest jeszcze Ryszard Czarnecki, europoseł Prawa i Sprawiedliwości, który zasiada w niej od 2011 roku.

Czytaj więcej: "GPC" na skraju upadku. Ujawniamy maile, w których aż kipi od pretensji

Sporo zmieniło się też w radzie nadzorczej. Po odejściu Barbary Skrzypek (bliska współpracowniczka Kaczyńskiego), do rady dołączyli: Winicjusz Sokół (klub Gazety Polskiej w Braniewie) oraz Małgorzata Nocuń (dyrektorka finansowa wydawcy "GP").

Więcej o: