Niedziele handlowe 2020. Czy 21 czerwca wypada niedziela handlowa?

Niedziele handlowe to temat, który nadal wyszukiwany jest przez internautów. W czerwcu 2020 roku wypada jedna z siedmiu niedziel handlowych w tym roku. Czy jest to najbliższy termin - 21 czerwca?

W 2020 roku wprowadzono jeszcze większe ograniczenia w handlu. Od tego roku niedziele handlowe wypadać będą tylko siedem razy w roku, a w pozostałe niedziele obowiązywać będzie zakaz handlu dla dużych sklepów i centrów handlowych.

Niedziele handlowe 2020. Czy w niedzielę 21 czerwca sklepy będą otwarte?

Zgodnie z terminarzem 21 czerwca sklepy i centra handlowe będą zamknięte. Najbliższa niedziela handlowa wypada już 28 czerwca, a kolejne 30 sierpnia, 13 grudnia i 20 grudnia. 21 czerwca otwarte mogą być między innymi: apteki, restauracje, kawiarnie, stacje benzynowe, sklepy z pamiątkami, placówki pocztowe, sklepy prowadzone przez ich właścicieli oraz mniejsze sklepy franczyzowe.

Zobacz wideo Jak w łatwy sposób zrobić zakupy przez internet? [WIDEO]

Obostrzenia obowiązujące w sklepach

Robiąc zakupy w sklepach cały czas musimy pamiętać o założeniu maseczki i jednorazowych rękawiczek oraz dezynfekcji rąk. Sklepy powinny ustawić pojemniki z płynem do dezynfekcji oraz jednorazowe rękawiczki przy wejściach, a także umożliwić zakup maseczki. W środku muszą być wyznaczone odstępy, w jakich powinni przebywać klienci. Osoby robiące zakupy powinny też pamiętać o zachowaniu odstępu dwóch metrów od innych klientów czy pracowników. Rekomendowane jest także płacenie bezgotówkowe.

Więcej o: