Pogoda na dziś - wtorek 16 czerwca. W większości kraju duże rozpogodzenia

Pogoda na dziś - wtorek 16 czerwca. Więcej chmur zapowiadanych jest jedynie na wschodzie i południu kraju. Dla czterech województw wydano też alerty dotyczące burz.
Zobacz wideo Upał zamienia miasto w piekło. Test z kamerą termowizyjną

We wtorek nie będzie dużych różnic temperatur między różnymi regionami kraju. Maksymalnie zapowiadanych jest od 21 do 25 stopni.

Temperatura. Najwyższa temperatura na zachodzie kraju

Najniższa temperatura zapowiadana jest dziś w Gdańsku i Krakowie. W tych miastach będzie 21 stopni Celsjusza. Jeden stopień więcej przewidywany jest w województwach warmińsko-mazurskim, łódzkim, świętokrzyskim, podkarpackim, śląskim, opolskim i dolnośląskim. W Białymstoku, Lublinie, Warszawie, Poznaniu i Bydgoszczy termometry pokażą 23 stopnie. Najcieplejszy dzień czeka mieszkańców Zielonej Góry i Szczecina. Tam kolejno 24 i 25 stopni.

Pogoda na dziś - wtorek 16 czerwca.Pogoda na dziś - wtorek 16 czerwca. gazeta.pl

Opady. W większości kraju dużo przejaśnień

W całym kraju można spodziewać się dziś dużych rozpogodzeń. Więcej chmur zapowiadanych jest głównie na południu i wschodzie. Przelotne opady deszczu prognozowane są w województwach podlaskim, lubelskim, podkarpackim, świętokrzyskim i w południowych powiatach małopolski. Wiatr na ogół słaby.

Ostrzeżenie meteorologiczne. Alerty dla czterech regionów

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami w województwach małopolskim, podkarpackim i świętokrzyskim oraz przed burzami z gradem dla Lubelszczyzny. W trakcie nawałnic należy spodziewać się sumy opadów do 20 mm oraz porywów wiatru dochodzących do 60 km/h.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o: