Kraków. Patrol policji ruszył za końmi galopującymi po mieście [WIDEO]

Zaskoczeni piesi i kierowcy poinformowali policję o dwóch koniach, które spłoszone galopowały po jednej z głównych ulic w Krakowie. Funkcjonariuszom udało się złapać zwierzęta, które zostały już przekazane właścicielowi.

W środę około godziny 8 rano dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Krakowie otrzymał zgłoszenie o dwóch koniach biegających w rejonie Alei Trzech Wieszczów. Widok galopujących koni po jednej z głównych ulic miasta wzbudził zdziwienie u kierowców i pieszych.

Galopujące konie w Krakowie. Policjantom udało się złapać spłoszone zwierzęta

Na miejsce wysłani zostali policjanci z Wydziału Sztabu Policji KMP, którzy razem ze strażnikami miejskimi próbowali zatrzymać zwierzęta. Funkcjonariusze pojechali za galopującymi końmi do ulicy Czarnowiejskiej. Zwierzęta zatrzymały się, a następnie dały się złapać. Na miejscu funkcjonariuszom udało się uspokoić spłoszone konie.

 

Następnie policjanci poczekali na przyjazd pracownika pobliskiej stadniny, który zabrał konie ze sobą. Przebywały w stadninie aż do czasu ustalenia ich właściciela.

Jak się okazało, zwierzęta należały do stadniny znajdującej się w zachodniej części miasta. Według ustaleń policji konie wydostały się ze stajni przez uszkodzone ogrodzenie. Zwierzęta powróciły do właściciela całe i zdrowe. Funkcjonariusze będą jeszcze wyjaśniali dokładne okoliczności tego zdarzenia.

Zobacz wideo #BiznesWalczy - Hotel dla psów na skraju przetrwania. "Ratujmy miejsce, które kochamy"
Więcej o: