Pogoda na dziś - poniedziałek 15 czerwca. Dziś duże rozpogodzenia w całym kraju

Pogoda na dziś - poniedziałek 15 czerwca. Po burzowym końcu poprzedniego tygodnia, w najbliższy poniedziałek zapowiadanych jest więcej rozpogodzeń. Deszcz prognozowany jest tylko w czterech województwach.
Zobacz wideo Aplikacje, które pomogą nam zadbać o środowisko

W pierwszej połowie dnia w całej Polsce będzie bardzo słonecznie. Dopiero po południu od wschodu zaczną nadciągać chmury - lokalnie przyniosą one deszcz.

Temperatura. Najchłodniejszy dzień na Pomorzu

Na najwyższą temperaturę, do 24 stopni, mogą dziś liczyć mieszkańcy Wrocławia i Katowic. Jeden stopień mniej będzie w województwach zachodniopomorskim, lubuskim i opolskim. 22 stopnie termometry pokażą w Poznaniu, Warszawie, Białymstoku, Kielcach i Krakowie. W województwach kujawsko-pomorskim, łódzkim, podkarpackim i lubelskim zapowiadanych jest 21 stopni. Najchłodniejszy dzień przewidywany jest w Gdańsku i Olsztynie, gdzie będzie kolejno 19 i 20 stopni.

Pogoda na dziś - poniedziałek 15 czerwca.Pogoda na dziś - poniedziałek 15 czerwca. gazeta.pl

Opady. Najwięcej przejaśnień na zachodzie kraju

Najładniejszy dzień zapowiadany jest w zachodniej Polsce, gdzie niemal przez cały dzień niebo będzie bezchmurne. W drugiej części dnia większe zachmurzenie prognozowane jest we wschodniej, a później też południowej i północnej Polsce. Niewielkie opady deszczu mogą pojawić się w województwach kujawsko-pomorskim, warmińsko-mazurskim, podlaskim i podkarpackim. Dodatkowo na wschodnich i południowych krańcach kraju pojawią się burze. Na ogół wiatr słaby, na północy może wiać w porywach do 50 kilometrów na godzinę.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o: