Wybuch gazu w Chodlu na Lubelszczyźnie. W gruzowisku odnaleziono ciała dwóch osób

Służby ratownicze odnalazły pod gruzami domu jednorodzinnego w Chodlu ciała 47-letniej kobiety i 87-letniego mężczyzny. W budynku doszło do eksplozji gazu, w wyniku czego dom się zawalił.

Jak informowaliśmy w środę, do zdarzenia doszło przed godziną 16. Zawaleniu uległo pół budynku, na miejsce skierowano straż pożarną. Pracowały tam m.in. specjalistyczne grupy poszukiwawczo-ratunkowe z Warszawy i Chełma.

Wybuch gazu w Chodlu. Nie żyją dwie osoby

Udało się ewakuować trzy osoby, dwie kolejne były poszukiwane przez wiele godzin. Przed północą znaleziono ciało 47-letniej kobiety. - Prowadząc działania ratownicze strażacy odnaleźli na terenie gruzowiska ciało kobiety. Trwają prace w celu zlokalizowania jeszcze jednej osoby, która prawdopodobnie przebywała w tym budynku - mówił Informacyjnej Agencji Radiowej starszy aspirant Tomasz Stachyra z lubelskiej straży pożarnej. Przed 2 w nocy odnaleziono kolejne ciało - 87-letniego mężczyzny. 

Zobacz wideo Korytarz ratunkowy jest przeznaczony dla karetek. Nie blokuj go, bo sam możesz kiedyś potrzebować pomocy

Wojewoda lubelski zadeklarował wsparcie finansowe rodziny. "Planowany jest zasiłek losowy z ustawy o pomocy społecznej z rezerwy wojewody oraz w oparciu o dokumentację będzie przygotowywany wniosek do Prezesa Rady Ministrów o dotację z rezerwy ogólnej na budowę nowego budynku mieszkalnego" - poinformował urząd wojewódzki.

Więcej o: