Lubelszczyzna. W domu jednorodzinnym wybuchł gaz. Trwa akcja poszukiwawcza dwóch osób

W środę około godz. 16 doszło do wybuchu gazu w miejscowości Chodel na Lubelszczyźnie. W wyniku eksplozji zawaliło się pół domu, w którym przebywało siedem osób. Trwa akcja poszukiwawcza dwóch z nich.
Dwie osoby są poszukiwane pod gruzami domu jednorodzinnego. Pół budynku uległo zawaleniu. Na miejscu działa gr. ratownicza z psami poszukiwawczymi. Pięć osób ewakuowano, trzy osoby opatrywali ratownicy pogotowia

- napisał na Twitterze Łukasz Konarski, reporter Radia ZET.

Trwa akcja poszukiwawcza

Jak podaje TVN24, do wybuchu doszło około godz. 16.

W zgłoszeniu otrzymaliśmy informację, że w środku przebywało siedem osób. Dwie osoby wyszły o własnych siłach, trzy kolejne wydobyliśmy. W tym momencie trwa akcja poszukiwawcza dwóch osób, które są pod gruzami

- powiedział w rozmowie z TVN24 rzecznik prasowy Komendy Powiatowej PSP w Opolu Lubelskim. Trzy "wydobyte" osoby mają obrażenia zewnętrzne, zostały zabrane do szpitala, ale ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Młodszy brygadier Krzysztof Tomasiak z Komendy Wojewódzkiej Straży Pożarnej w Lublinie poinformował z kolei, że ewakuowani zostali: 15-latka, 82-letnia kobieta oraz 54-letni mężczyzna. Poszukiwani są 87-letni mężczyzna i 47-letnia kobieta.

Serwis Lublin112.pl podaje, że z Warszawy przyjechała specjalistyczna grupa poszukiwawczo-ratownicza z psami, które mają pomóc w poszukiwaniu osób zaginionych.

Więcej o: