Tarnowskie Góry. Czterolatek wypadł z jadącego samochodu. O mały włos nie został przejechany

Policja z Tarnowskich Gór zdobyła nagranie, które zarejestrowała kamera znajdująca się na jednej z posesji. Widać na nim wypadające z samochodu dziecko, które następnie o mały włos nie zostało przejechane przez inny pojazd.

W momencie zdarzenia nikt nie zgłosił się na policję. Funkcjonariusze dotarli jednak do kierowcy oraz pokrzywdzonego dziecka i rozpoczęli niezbędne czynności.

Tarnowskie Góry. Policja dotarła do kierowcy

Wstrząsające zdarzenie miało miejsce w poniedziałkowe popołudnie na ul. Płonki w Tarnowskich Górach (woj.śląskie). Ze skręcającego w tę ulicę samochodu osobowego w pewnym momencie na jezdnię wypadło małe dziecko, które o mały włos nie zostało przejechane przez pojazd, z którego wypadło oraz inny, jadący tuż za nim samochód - relacjonuje tarnogórska policja.

Zobacz wideo Tarnowskie Góry. Dziecko wypadło z samochodu w czasie jazdy

Pomimo braku zgłoszenia całej sytuacji, funkcjonariuszom udało się dotrzeć do kierowcy oraz dziecka w celu ustalenia, czy nic mu się nie stało. Patrolujący tamten teren dzielnicowy bardzo szybko rozpoznał samochód i ustalił, gdzie jest zaparkowany.

Kierowcą volkswagena był 30-letni mieszkaniec Tarnowskich Gór, natomiast dzieckiem, które wypadło z pojazdu jego 4-letni syn - przekazuje policja. Mężczyzna relacjonował, że dziecko siedziało na fotelu przystosowanym do przewożenia dzieci w tym wieku i było przypięte pasami bezpieczeństwa, ale najpewniej wyślizgnęło się i otworzyło drzwi w trakcie manewru skrętu w lewo.

Rozpoczęto dochodzenie. Policjanci apelują o zgłaszanie takich zdarzeń

Śledczy z Tarnowskich Gór prowadzą obecnie dochodzenie w związku z potencjalnym narażeniem dziecka na bezpośrednie zagrożenie utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Materiał będzie ponadto badała tamtejsza prokuratura.

Tarnogórscy policjanci przy okazji tego zdarzenia apelują, aby świadkowie podobnych wypadków każdorazowo zgłaszali je służbom. - Apelujemy do osób, które są świadkami podobnych zdarzeń, aby natychmiast informować o nich policjantów. Jeżeli szybko otrzymamy informację, to szybko dotrzemy do sprawcy zdarzenia lub osoby poszkodowanej, której niejednokrotnie możemy uratować życie - przekazują policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach.

Więcej o: