Mazowsze. Strzelanina w bloku w Raciążu. Nie żyją dwie osoby, trzecia jest ranna

W wyniku strzelaniny w jednym z bloków w Raciążu (woj. mazowieckie) zginęły dwie osoby. To 32-letnia kobieta i 36-letni mężczyzna. W zdarzeniu ranny został także 35-latek. Przetransportowano go do szpitala.

Do zdarzenia doszło we wtorek 9 czerwca około godziny 22:30. TVP Info podaje, że 32-letnia kobieta przyjechała do swojego męża, aby odebrać od niego swoje rzeczy. Towarzyszył jej 35-letni partner. Kiedy para znajdowała się w jednym z bloków przy ulicy Jana Pawła II w Raciążu, padły strzały.

Zobacz wideo Ograniczenie dostępu do broni przynosi skutek

Strzelanina w Raciążu. Osoby, które zginęły, były w trakcie rozwodu

Na miejsce zdarzenia przyjechała policja. Na klatce schodowej w bloku znalazła zwłoki 32-letniej kobiety i 36-letniego mężczyzny. Funkcjonariusze zastali tam także rannego 35-latka, który następnie został przetransportowany do szpitala. 

- Na miejscu przeprowadzone zostały czynności pod nadzorem prokuratora. Pracowała tam grupa dochodzeniowo-śledcza z Płońska. Wszystkie materiały dotyczące tej sprawy zostaną przekazane do prokuratury - poinformowała Kinga Drężek-Zmysłowska z Komendy Powiatowej Policji w Płońsku w rozmowie z TVN Warszawa.

Policja nie informuje o tym, kto strzelał i jakie były okoliczności tragicznego zdarzenia. Ze wstępnych ustaleń wynika jednak, że nieżyjące osoby były w trakcie rozwodu. Radio dla Ciebie podaje, że ranny 35-latek wyszedł już ze szpitala. 

Więcej o: