54 miliony złotych nagród. Policjanci dostaną dodatkowe pieniądze za pracę podczas epidemii

Policjanci otrzymają nagrody za służbę w trakcie epidemii - ustaliło RMF FM. Na 50 tys. funkcjonariuszy i funkcjonariuszek przeznaczono 54 mln zł nagród.

Policjanci i policjantki w trakcie epidemii byli oddelegowywani do wielu nowych zadań. Odpowiadali m.in. za sprawdzanie, czy osoby skierowane na kwarantannę rzeczywiście jej przestrzegają, narażając się na zakażenie koronawirusem, pomagali też na granicach i punktach kontrolnych, eskortowali konwoje z pomocą humanitarną.

Zobacz wideo Leszczyna: Rygory sanitarne powinny być inne w różnych miejscach

Nagrody dla policjantów za służbę w trakcie epidemii

Dlatego też - opisuje RMF FM - Komenda Główna Policji poinformowała o tym, że do rozdzielenia między funkcjonariuszy i funkcjonariuszki są 54 miliony złotych w formie nagrody.

Ta kwota trafi do 50 tys. policjantów, z czego szeregowy funkcjonariusz może liczyć na co najmniej tysiąc złotych brutto nagrody. Z kolei kadrze kierowniczej podwyższono dodatki funkcyjne, średnio o 500 złotych.

W stanowisku KGP, które cytuje RMF FM, pada m.in., że policjanci rezygnowali z urlopów w trakcie pandemii. "Od początku wprowadzenia stanu epidemii polscy policjanci, na zasadzie wielokrotności, wykonali aż 1 727 796 służb związanych tylko i wyłącznie ze zwalczaniem pandemii" - czytamy. Dodatkowo przewidziane jest 140 mln zł na wypłatę wynagrodzenia za nadgodziny dla wszystkich policjantów.

Więcej o: