Pogoda na tydzień [15-21 czerwca]. Synoptycy prognozują burze i upały

Meteorolodzy przewidują, że w ciągu nadchodzącego tygodnia będziemy obserwować gwałtowne zjawiska pogodowe. Przez Polskę przejdą burze, ale zmierzymy się także z upałami - we wtorek i środę temperatura może przekroczyć 30 stopni.
Zobacz wideo Globalne ocieplenie. "Pogoda zwariowała nie bez powodu. Mamy kryzys klimatyczny"

Pogoda na poniedziałek, wtorek i środę. Na termometrach nawet 32 stopnie

Synoptycy prognozują, że poniedziałek 15 czerwca będzie najbardziej pochmurnym dniem nadchodzącego tygodnia. Tego dnia przejaśnienia wystąpią tylko w niektórych regionach, głównie na Śląsku, w Małopolsce, na Podkarpaciu, na Mazowszu oraz na Pomorzu. Dla okolic Wrocławia, Kielc, Lublina i Białegostoku prognozuje się opady. Temperatura maksymalna w ciągu dnia będzie wahać się od 19 stopni w Gdańsku do 27 stopni w Szczecinie.

We wtorek będzie dużo słoneczniej niż w poniedziałek. Chmury zasnują niebo na wschodzie i południu kraju, ale będziemy tam obserwować liczne przejaśnienia. W centralnej, zachodniej i północnej części Polski będzie z kolei bezchmurnie. Opady deszczu prognozuje się dla okolic Krakowa i Wrocławia. Temperatura wzrośnie. Najzimniej będzie w Gdańsku, gdzie termometry wskażą maksymalnie 21 stopni, a najcieplej w Łodzi, gdzie odnotujemy nawet 30 stopni. 

W środę znów pojawi się sporo chmur, jednak w całym kraju będziemy obserwować liczne przejaśnienia. Synoptycy prognozują także przelotne opady deszczu, które mogą wystąpić w województwach śląskim, małopolskim, podkarpackim i świętokrzyskim. Termometry wskażą od 21 stopni w Gdańsku do 32 stopni w Łodzi.

Pogoda na czwartek i piątek. Synoptycy prognozują burze i deszcz

Meteorolodzy prognozują, że czwartek będzie dniem burzowym. Wyładowania atmosferyczne i intensywne opady deszczu mogą wystąpić w województwach lubuskim, dolnośląskim, łódzkim, świętokrzyskim, małopolskim, podkarpackim i lubelskim. Dla pozostałych województw prognozuje się umiarkowane zachmurzenie i liczne przejaśnienia. Temperatura będzie wahać się od 21 stopni na Pomorzu do 30 stopni w Łodzi.

W piątek znów możemy spodziewać się burz i opadów deszczu. Synoptycy prognozują, że burze przejdą w okolicach Bydgoszczy i Poznania, a deszcz będzie padał w pobliżu Szczecina, Zielonej Góry, Katowic i Krakowa. W pozostałej części kraju zachmurzenie będzie umiarkowane, ale widoczne na niebie chmury nie będą deszczowe. Termometry wskażą od 22 stopni w Gdańsku do 25 stopni w Warszawie.

Pogoda na weekend. W sobotę burze, w niedzielę dużo słońca

Burze wystąpią także w pierwszy dzień weekendu. W sobotę 20 czerwca zagrzmi w okolicach Rzeszowa, Kielc, Łodzi i Wrocławia, a w pobliżu Krakowa, Lublina, Poznania i Bydgoszczy będzie padał deszcz. W pozostałych regionach dużo słońca i niskie zachmurzenie. Temperatura będzie się wahać od 22 stopni w Gdańsku do 24 stopni w Warszawie, Szczecinie i Wrocławiu.

Niedziela będzie słoneczna i ciepła. Synoptycy nie prognozują żadnych opadów. W całym kraju będziemy  mieli do czynienia z przejściowym zachmurzeniem. Termometry wskażą od 21 stopni w Gdańsku do 24 stopni w Warszawie. 

Więcej o: