Niedziele handlowe 2020. Czy sklepy będą dziś czynne? [14 czerwca]

Czy 14 czerwca to niedziela handlowa? W których sklepach będziemy mogli dziś zrobić zakupy? Podpowiadamy, kiedy wypada najbliższa niedziela z handlem i o czym trzeba pamiętać, idąc do sklepu.

14 czerwca nie jest niedzielą handlową, co oznacza, że zrobienie zakupów w takich sklepach jak Biedronka, Lidl czy Auchan będzie dzisiaj niemożliwe. Są jednak sklepy, które mogą być otwarte także w niedziele niehandlowe - ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele i święta wymienia 32 rodzajów takich placówek. Są to m.in. apteki, piekarnie, ale także stacje benzynowe, punkty pocztowe oraz sklepy znajdujące się na dworcach. W niedziele takie jak ta otwarte mogą być także osiedlowe sklepiki, w których w niedziele sprzedają właściciele.

Przypomnijmy, że w 2020 roku będzie siedem niedziel handlowych. Trzy z nich już za nami. Kolejna niedziela handlowa wypadnie za dwa tygodnie, 28 czerwca.

Kalendarz niedziel handlowych - 2020 rokKalendarz niedziel handlowych - 2020 rok Fot. Gazeta.pl

Zakupy w czasach epidemii. O czym należy pamiętać, idąc do sklepu?

Ze względu na epidemię koronawirusa wciąż musimy pamiętać o kilku zasadach bezpieczeństwa. Choć większość obostrzeń została zniesiona, przebywając w takich miejscach jak sklep, autobus czy kościół w dalszym ciągu musimy zasłaniać nos i usta. Możemy użyć w tym celu specjalnej maseczki ochronnej, ale także części odzieży, np. szalika. W sklepach jesteśmy także zobowiązani do noszenia rękawiczek lub odkażenia dłoni płynem do dezynfekcji jeszcze przed wejściem. 

Zobacz wideo Aplikacje, które pomogą oszczędzać na zakupach
Więcej o: