Matury 2020. Mogło dość do kolejnego wycieku pytań. CKE zgłasza sprawę na policję

Centralna Komisja Egzaminacyjna podejrzewa, że ponownie doszło do wycieku pytań z egzaminu z matematyki. W sieci bowiem zaczęły się pojawiać informacje, że w województwie podlaskim na godzinę przed maturą znane były odpowiedzi. Sprawa zostanie zgłoszona na policję.

We wtorek o godz. 9:00 rozpoczął się egzamin maturalny z matematyki na poziomie podstawowym. Wcześniej jednak na Twitterze pojawiły się odpowiedzi na zadania zamknięte, a screen z nimi został zrobiony o 8:42. Oznaczałoby to, że ktoś mógł znać pytania przed rozpoczęciem się egzaminu. Wśród wpisów w serwisie społecznościowym pojawia się również stwierdzenie, że "Podlasie miało odpowiedzi na zamknięte już o 8:00". 

CKE zgłasza sprawę na policję

Pod wpisem CKE poinformowało, że sprawa zostanie zgłoszona na policję.

Do wpisu CKE odniosła się również polska policja, informując, że przekazane przez instytucję są obecnie badane przez służby i prokuraturę.

Matury 2020. To nie pierwszy przeciek

Przypomnijmy, że w poniedziałek Centralna Komisja Egzaminacyjna złożyła w prokuraturze zgłoszenie o możliwości popełnienia przestępstwa podczas matur. Komisja podejrzewa, że na Podlasiu doszło do wycieku tematu matury z języka polskiego dotyczącego "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego.

Czytaj więcej: Podejrzenie ujawnienia tematu matury. CKE zawiadomiła prokuraturę. "Nie chodzi o publikację w sieci"

Zobacz wideo Zasady organizacji egzaminów w dobie pandemii. Co się zmieni?
Więcej o: