Wypadek w Płońsku. Czołowe zderzenie dwóch pojazdów. Kobieta nie żyje, troje dzieci jest w szpitalu

Tragiczny wypadek na drodze krajowej nr 7 w okolicach Płońska. W wyniku zderzenia czołowego ciężarówki i samochodu osobowego zginęła kobieta. Trójka dzieci, które podróżowały razem z nią, zostały przetransportowane do szpitala.

Do zdarzenia doszło po godzinie 11 na 295. kilometrze drogi krajowej nr 7 między Glinojeckiem i Płońskiem. Z doniesień TVN Warszawa wynika, że czołowo zderzyły się tam ciężarówka z naczepą oraz samochód osobowy. W drugim pojeździe podróżowała kobieta wraz z trójką dzieci. Kierująca zginęła na miejscu, a dzieci zostały przetransportowane do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Ranni to osoby w wieku 2, 6 lat i 14 lat - precyzuje Onet

- Wstępne ustalenia wskazują na to, że ciężarówka jadąca od strony Warszawy w kierunku Mławy zjechała na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzyła się z audi - powiedziała Kinga Drężek-Zmysłowska z Komendy Powiatowej Policji w Płońsku w rozmowie z TVN 24.

Zobacz wideo Miałeś wypadek? Nie uciekaj z miejsca zdarzenia

Wypadek na DK7. GDDKiA informuje o objazdach

Droga krajowa nr 7 została zablokowana. Na miejsce przyjechała policja, która ustala okoliczności zdarzenia. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informuje o objazdach. Z komunikatu wynika, że samochody osobowe powinny kierować się na drogi lokalne, z kolei ciężarówki - na drogi DK50 i DK60. GDDKiA szacuje, że utrudnienia na DK7 potrwają do 14:20. 

Więcej o: