Absurd z barierkami w Trzebnicy. Ustawiono je wzdłuż chodnika i płotu. "Ktoś postradał zmysły?"

Absurd inwestycyjny w Trzebnicy (województwo dolnośląskie) - przy jednej z ulicy postawiono szpaler żółtych barierek, które nie odgradzają chodnika od ulicy, a od... płotu przy chodniku. Wszystko z publicznych pieniędzy. - Tak zostało zaprojektowane i tak zostało wykonane, trzeba się przyzwyczaić - kwitują włodarze gminy.

Wzdłuż ulicy Grota-Roweckiego w Trzebnicy na Dolnym Śląsku podczas prac remontowych ustawiono sznur żółtych barierek, które natychmiast przykuły uwagę mieszkańców - wszystko dlatego, że wydają się nie mieć żadnej funkcji, bo tuż obok znajduje się płot. "Ja nie wiem, czy ktoś w tej gminie postradał zmysły? Kto mógł coś takiego wymyślić? To jakaś paranoja" - napisała jedna z mieszkanek miasta, która zaalarmowała o sprawie lokalną gazetę

Trzebnica. Absurd z barierkami ustawionymi wzdłuż płotu. "Trzeba się przyzwyczaić"

Media społecznościowe obiegły zdjęcia barierek - widać na nich, że ustawiono je wzdłuż chodnika. Zamiast odgradzać go od ulicy, stanowią dodatkową barierę między płotem a graniczącymi z nim domami. Nie ma tam żadnego rowu, który mógłby stwarzać niebezpieczeństwo. Dobrze widać to na poniższym nagraniu zamieszczonym przez "Nową Gazetę Trzebnicką":

Jaka miała być funkcja barierek zdaniem włodarzy miasta? - Tak zostało zaprojektowane i tak zostało wykonane - skomentował w rozmowie z "Faktami" TVN Zbigniew Zarzeczny z urzędu miejskiego w Trzebnicy.

Niestety nie ma możliwości innego zastosowania. Trzeba się przyzwyczaić do tego, na razie nikt mądrzejszego rozwiązania nie znalazł
Przepisy spełniają funkcję taką, że w zimę będzie można się przytrzymać, żeby nie zjechać chodnikiem

- dodał.

Mieszkańcy wskazują jednak, że to wytłumaczenie jest bezzasadne - zwłaszcza że część chodnika wiedzie pod górę. Dodatkowo na chodniku wybudowano też dodatkowe schodki, których wcześniej nie było. 

Barierki zostały ustawione z pieniędzy gminnych - inwestycja została częściowo wsparta przez fundusze unijne. Władze Trzebnicy wskazują, że "trudno oszacować" cenę samych barierek. Wiadomo, że przebudowa ulicy, w ramach której zostały postawione, kosztowała 1,4 mln złotych. Remont obejmował też położenie nawierzchni asfaltowej i ułożenie kostki brukowej.

Zobacz wideo Chodnik nie jest miejscem dla rowerów
Więcej o: