Pogoda na dziś - czwartek 11 czerwca. Temperatury do 28 stopni i burze w całym kraju

Pogoda na dziś - czwartek 11 czerwca. W Boże Ciało synoptycy prognozują duże zachmurzenia i opady deszczu w całej Polsce. Dodatkowo wszędzie mogą pojawić się dziś burze - na wschodzie też burze z gradem.
Zobacz wideo

W czwartek w całym kraju zapowiadane są wysokie temperatury. Najwięcej, bo aż 28 stopni, pokażą termometry na Mazowszu.

Temperatura. Dziś od 20 do 28 stopni

Najniższa temperatura w czwartek zapowiadana jest w Gdańsku i Szczecinie, gdzie będzie kolejno 20 i 21 stopni. Cieplej, do 23 stopni, będzie w województwach dolnośląskim i opolskim. Termometry pokażą 24 stopnie w Zielonej Górze, Poznaniu, Bydgoszczy, Łodzi, Katowicach, Kielcach i Krakowie. 25 stopni to temperatura prognozowana dla województwa lubelskiego i warmińsko-mazurskiego. W Rzeszowie i Białymstoku będzie natomiast 26-27 stopni. Najcieplejszy dzień czeka mieszkańców Mazowsza, gdzie będzie aż 28 stopni.

Pogoda na dziś - czwartek 11 czerwcaPogoda na dziś - czwartek 11 czerwca gazeta.pl

Opady. Dużo chmur i deszczu w całym kraju

Większe rozpogodzenia zapowiadane są rano na wschodzie, a wieczorem też na południu kraju. Przez większą część dnia będzie jednak bardzo pochmurno. We wszystkich regionach zapowiadany jest deszcz oraz lokalnie mogą pojawić się też burze. Największa komórka burzowa rozwinie się rano w województwach wielkopolskim i warmińsko-mazurskim, a później także w województwach, podlaskim, mazowieckim, kujawsko-pomorskim, lubelskim czy podkarpackim. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany.

Ostrzeżenia meteorologiczne przed burzami z gradem

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami z gradem dla województw warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, mazowieckiego, lubelskiego, świętokrzyskiego, śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego. W tych regionach spadnie do 20-40 mm deszczu oraz grad. Dodatkowo wiać może w porywach do 80 kilometrów na godzinę.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o: