Sieradz. Władze miasta wracają do części obostrzeń. Ognisko zakażeń koronawirusa w szpitalu

Decyzją sztabu kryzysowego przywrócono część obostrzeń w związku z epidemią koronawirusa w Sieradzu. W szpitalu w tym mieście stwierdzono nowe ognisko zakażeń: testy potwierdziły chorobę u 80 osób.

Jak podaje portal naszemiasto.pl, od wtorku 9 czerwca w Sieradzu wprowadzone zostają niedawno zniesione obostrzenia. Z powrotem zamknięte będą place zabaw i plenerowe siłownie. Obiekty zewnętrzne - takie jak stadion i boiska - nadal będą otwarte dla mieszkańców.

Powrót do obostrzeń w Sieradzu po wykryciu ogniska zakażenia w szpitalu

Zmienione zostają także zasady pracy urzędu miasta. Do Biura Obsługi Klienta wejść mogą maksymalnie dwie osoby. Tak jak do tej pory otwarte pozostaną przedszkola, jednak sytuacja w placówkach będzie codziennie monitorowana, a decyzje dotyczące tych miejsc będą podejmowane na bieżąco.

Prezydent Sieradza Paweł Osiewała dodał, że do podopiecznych MOPS oraz seniorów będą rozwożone posiłki tak, by ograniczyć konieczność wychodzenia osób starszych z domów. Posiłki będą dostarczane przez pracowników opieki społecznej oraz strażników miejskich. Zawieszono też otwarcie Domu Dziennego Pobytu oraz Klubu Seniora, które miały ponownie ruszyć w tym tygodniu.

Sztab kryzysowy nie wyklucza też, że wybory prezydenckie zaplanowane na niedzielę 28 czerwca odbędą się w Sieradzu tylko korespondencyjnie.

Ostatnie testy doprowadziły do wykrycia dużego ogniska koronawirusa w województwie łódzkim. Jak się okazało 80 pacjentów i pracowników Szpitala Wojewódzkiego im. Prymasa Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Sieradzu zostało zakażonych SARS-CoV-2. 40 pacjentów oraz cały personel medyczny przechodzi zakażenie bezobjawowo.

Zobacz wideo Co czeka polską gospodarkę w najbliższych miesiącach?
Więcej o: