Niedziele handlowe 2020. Czy w niedzielę 14 czerwca zrobimy zakupy?

W sklepach i centrach handlowych wprowadzone zostały zasady sanitarne, które do odwołania obowiązują klientów i pracowników tych placówek. Czy w najbliższą niedzielę sklepy będą otwarte?

W tym miesiącu wypadało jedno święto wolne od pracy i handlu. Było to Boże Ciało w czwartek 11 czerwca. Zgodnie z kalendarzem niedziel handlowych od 2020 roku, jeśli takie święto wypada w tygodniu, to wyznaczona zostaje dodatkowa niedziela handlowa.

Zobacz wideo Aplikacje, które pomogą oszczędzać na zakupach

Niedziele handlowe 2020. Czy w niedzielę 14 czerwca sklepy będą otwarte?

W niedzielę 14 czerwca sklepy będą zamknięte. Kolejna niedziela handlowa wypada jednak już 28 czerwca. Następnie będą to dopiero niedziele 30 sierpnia, 13 grudnia i 20 grudnia. Dodatkowo należy pamiętać o świętach ustawowo wolnych od pracy. W kolejnych miesiącach będą to:

  • sobota 15 sierpnia - Święto Wojska Polskiego, Wniebowzięcie NMP,
  • niedziela 1 listopada - Wszystkich Świętych,
  • środa 11 listopada - Święto Niepodległości,
  • piątek 25 i sobota 26 grudnia - Boże Narodzenie.

Obostrzenia obowiązujące w sklepach

W najbliższą niehandlową niedzielę otwarte mogą być jedynie placówki, które nie są objęte zakazem handlu. Są to między innymi: apteki, cukiernie, restauracje, kawiarnie, kwiaciarnie, stacje benzynowe, sklepy z pamiątkami, placówki pocztowe, sklepy prowadzone przez ich właścicieli czy mniejsze sklepy franczyzowe jak Carrefour Express.

Robiąc zakupy w sklepach cały czas musimy pamiętać o założeniu maseczki i jednorazowych rękawiczek oraz dezynfekcji rąk. Sklepy powinny ustawić pojemniki z płynem do dezynfekcji przy wejściach, umożliwić zakup maseczki czy wyznaczyć naklejkami odstępy, w jakich powinni przebywać klienci. Dodatkowo przymierzanie ubrań będzie możliwe tylko w sklepach, w których pracownicy będą dezynfekowali przymierzalnię po każdym kliencie. Tak zwane wyspy mogą funkcjonować, o ile obsługa będzie oddzielona od klientów przesłonami z tworzywa sztucznego.

Więcej o: